Szkoła Podstawowa
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności 2016/17 |< < 1 2 3 4 5 6 7 > >|
"Żywy obraz" - konkurs
Klasa II gimnazjum wraz z wychowawczynią stworzyła "żywy obraz", który jest swoistą ilustracją do tekstu literackiego o pewnym bohaterze. Zapraszamy wszystkie chętne osoby z rodzeństwem lub rodzicami, aby włączyły się do naszej zabawy. A co należy zrobić?
Na podstawie wskazówek (obraz i wierszyk) odgadnijcie imię bohatera i jego przygodę, którą przedstawiliśmy.
Wymyślcie rymowankę, wiersz, opis sytuacji lub dalszą część historii do naszego "żywego obrazu".
Prace przekażcie paniom polonistkom lub wychowawcom.
Zwycięzców zabawy nagrodzimy szóstkami z języka polskiego! Czekamy do 21.12.2016r.
Oto podpowiedź:
Znasz go na pewno - bohater książek, filmów i bajek.
Dzielny heros lwią skórą okryty,
nie są mu straszne najcięższe prace - hydry, lwy, stajnie czy dziki.
Mękę najgorszą przeżywa wtedy,
gdy karę ma odbyć na dworze kobiety.
Podziękowania dla dzieci ze szkoły za zbiórkę dla zwierząt zobacz...
Konkurs plastyczny grupy 0A zobacz...

Projekt Młody obywatel - Oj, będzie się działo… czyli zostań reporterem
Gorące głowy pełne pomysłów znajdują ukojenie przy intensywnej pracy. Uczestnicy Młodego Obywatela, zdecydowani nakręcić własny reportaż, już podjęli działania. Po sporządzeniu dokumentacji fotograficznej, wykonaliśmy wierny plan Pamiątkowa, aby zorientować się, gdzie można spotkać ciekawych rozmówców. Teraz tylko pozostaje przekonać mieszkańców, do wzięcia udziału w projekcie i gotowe. No, prawie… Zastanówmy się wspólnie, jakie zmiany dotknęły Pamiątkowo w ostatnich latach. Jest lepiej, czy coś jeszcze trzeba zmienić? galeria ...
Ruszył Młody Obywatel!!!
Nowy projekt koordynowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej już się rozpoczął! W tym roku do wyboru zaproponowano trzy ścieżki: "Urząd od podszewki.", "Poznaj swojego sąsiada." /reportaż/ oraz "Co chciałbyś zmienić w swojej okolicy?" /warsztaty przyszłościowe/. Nasza grupa projektowa zdecydowała, że zrealizuje reportaż sąsiedzki, ale chcemy też w nim zawrzeć elementy dwóch pozostałych ścieżek. Na pierwszym spotkaniu projektowym uczestnicy metodą "burzy mózgów" zaproponowali wiele tematów. Kto wie kogo odwiedzimy i co zdecydujemy się przedstawić szerszej publiczności jako efekt finalny…? Dalszych informacji szukajcie w części dotyczącej projektów pod hasłem MŁODY OBYWATEL.
wydarzenia 2016/17 |< < 1 2 3 4 5 6 7 > >|
 • 7 listopada szkolenie dla przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły galeria ...
  Wybrani przez naszą szkołę przedstawiciele do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły Sz. Jarzyna, K. Kowalczyk, M. Majchrzak i J. Pawłowska odbyli szkolenie dotyczące działania Rady. Spotkali się tam z przedstawicielami innych szkół.
  Rada jest reprezentacją młodzieży – uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jest organem o charakterze doradczym, inicjatywnym i opiniotwórczym organów Gminy Szamotuły. W skład Rady wchodzi 24 radnych (4 z każdej szkoły). Jest organem apolitycznym.
  CELE: upowszechnienie idei samorządności wśród młodzieży oraz wspieranie aktywności młodych ludzi, kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych, patriotycznych, przedsiębiorczości i odpowiedzialności, wyrabianie umiejętności podejmowania decyzji, aktywizacja samorządów uczniowskich, promowanie przedsięwzięć kulturalnych, sportowych, integracja i współpraca środowisk młodzieżowych.
 • 6 listopada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek galeria ...
  Dziś nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę! Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, minionki, Harrego Pottera i innych. Nad bezpieczeństwem imprezy w tym dniu czuwały krasnoludy i dobra wiedźma:) - żeby nie wkradł się do naszej szkoły - Tajemniczy Don Pedro - Szpieg z Krainy Deszczowców! W tym celu należało rozwiązać wszystkie zagadki bajkowe i oddać je krasnoludom.
  Kto w tym dniu przyszedł przebrany - był niezapowiedzianie niepytany. Zespoły klasowe otrzymały bajecznie proste zagadki do rozwiązania:) W klasach 0-3 krasnoludy czytały bajki... W "dużą przerwę" na boisku szkolnym przeszedł korowód bajkowych postaci, oraz odbyły się konkursy: z jakiej bajki pochodzi ten rekwizyt? I: z jakiej bajki jest ta piosenka?
 • 5 listopada Rajd Niepodległości galeria ...
  W 200 rocznicę wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego, które wybuchło w roku 1806 przeciwko pruskiemu zaborcy uczniowie Zespołu Szkół w Pamiątkowie wzięli udział w Rajdzie Niepodległości. Meta została zorganizowana w gospodarstwie agroturystycznym „Ameryka” koło Jaryszewa. Trasa rajdu licząca 12 kilometrów rozpoczęła się w Szamotułach i prowadziła w pobliżu grobów kobylnickich, czyli miejsca uświęconego krwią ofiar II wojny światowej. Na uwagę zasługuje rekordowy udział uczniów naszej szkoły w rajdzie. Na kolejny rajd, tym razem „Mikołajkowy” zapraszamy wszystkich chętnych już 4 grudnia.
 • Dzień Kreatywności Przedszkolaków z Pamiątkowa z okazji 60-tych urodzin Play-Doh oglądaj ...
 • Konkurs Marzeń Przedszkolaka oglądaj ...
 • 27 października PAMIĘTAJMY O TYCH CO ODESZLI… galeria ...

  Palą się znicze...
  Przypominają, że ktoś odchodzi, inni zostają.
  Pośród cmentarzy cichych uliczek
  Jak wierna pamięć – palą się znicze...

  Ryszard Przymus "Znicze"

  Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem PCK porządkował groby na starym cmentarzu w Cerekwicy. Odwiedziliśmy również groby nauczycieli, którzy odeszli do wieczności – modlitwą i zapaleniem znicza przypomnieliśmy jak ważna jest pamięć o tych, których nie ma już wśród nas.
 • 26 października Bal Wszystkich Świętych galeria ...
  W naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych dla najmłodszych dzieci z naszej społeczności szkolnej. Przybyło 37 "aniołków" i "świętych", którzy pod okiem "Najświętszej Maryi Panny" czyli pani katechetki Ireny Marczak spędziło czas przy piosenkach religijnych, grach i zabawach. Na każdego uczestnika czekała miła niespodzianka i dobra zabawa. W imprezie pomagała młodzież działająca w Eucharystycznym Ruchu Młodych.
 • 25 października publiczny regał z książkami w naszej szkole galeria ...
  Po raz kolejny przejrzeliśmy swoje biblioteczki, wybraliśmy książki, które chcielibyśmy uwolnić - przekazać innym i przynieśliśmy je na publiczny regał.
 • 21 października warsztaty kulinarne Cooking classes at Program-Bell in Poznań galeria ...
  Klasy IA i IB gimnazjum wybrały się do Poznania na wycieczkę, której celem było uczestnictwo w warsztatach kulinarnych Cooking classes at Program-Bell in Poznań. Warsztaty bardzo wszystkich zainteresowały, prowadzone były przez native speakera po angielsku, a w czasie ich trwania uczniowie piekli ciasteczka drożdżowe i rozmawiali o ulubionym bohaterze z kreskówek.
 • 19 i 21 października wycieczka do Wrocławia klas IV-VI SP galeria ...
  Klasy IV-VI SP pojechały na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem programu była Panorama Racławicka. Uczestnicy z uwagą słuchali informacji nt. powstania obrazu i wydarzenia, które przedstawia. Kolejnym punktem było Wrocławskie Zoo i jego główna atrakcja czyli Afrykarium. Naszą uwage przykuła mieszkająca tam rodzinka hipopotamów;) Następnie wycieczkowicze udali się na pokaz "tańczących fontann". Potem zwiedzaliśmy Ostrów Tumski, mosty wrocławskie i Stary Rynek oraz poszukiwaliśmy wrocławskich krasnali, których jest w mieście 400!!! Po obiedzie czekał nas ostatni punkt wycieczki czyli wjazd na Sky Tower /najwyższy budynek w mieście/, z którego roztacza się niesamowita panorama miasta.
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie
Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl