Szkoła Podstawowa
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności 2016/17 |< < 1 2 3 4 5 6 7 > >|
wydarzenia 2016/17 |< < 1 2 3 4 5 6 7 > >|
 • Szlachetna Paczka galeria ...
  Już po raz trzeci wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Tym razem klasa IA gimnazjum zbierała potrzebne ubrania, sprzęty domowe oraz żywność dla czteroosobowej rodziny z Wronek. Dzięki pomocy i zaangażowaniu Rodziców, uczniów z innych klas i nauczycieli udało się zebrać mnóstwo żywności, przydatnych ubrań i obuwia. więcej...
 • 12 grudnia koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Szamotułach
  Dzieci z klas 1-3 miały możliwość posłuchać, czego uczą się ich starsi koledzy w Szkole Muzycznej w Szamotułach. Uczniowie z klasy gitary zaprezentowali swoje umiejętności podczas krótkiego koncertu. Słuchacze docenili zwłaszcza gitarowe wykonanie utworu Stinga „The shape of my heart”. Opiekę nad młodymi artystami sprawowała pani dyrektor Olga Siejna-Bernady.
 • 10 grudnia „Muzyka łączy pokolenia”
  Pod takim hasłem odbył się galowy koncert zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Vivace. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy Pamiątkowa i okolic mieli okazję wysłuchać wielu rodzajów muzyki, prezentowanej przez wykonawców w różnym wieku. Koncert rozpoczęły dzieci z chóru Allegro w Sycynie oraz najmłodsza grupa wiekowa chóru Vivace. Po nich zaprezentowała się średnia grupa wiekowa, a wspaniałym przerywnikiem okazał się występ orkiestry dętej Szamotulskiego Ośrodka Kultury. Gościliśmy również zaprzyjaźniony chór Con Brio z parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach /dyrygowała pani Marcjanna Nowak/ oraz Koło Śpiewackie Lira z Pniew. Program zakończył występ absolwentek naszej szkoły. Po tych emocjach wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych chórzystów. Była również okazja, aby zakupić wyjątkowe kalendarze ze zdjęciami członków chóru Vivace.
 • 5 grudnia I Sesja Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły galeria ...
  Pan burmistrz W. Kaczmarek pogratulował wybranym przedstawicielom szkół i wręczył zaświadczenie o wyborze na radnego, następnie odbyło się ślubowanie radnych. Po stwierdzeniu quorum przystąpiono do wyborów: Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego i Sekretarza Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły. Przewodniczącym pierwszej kadencji został Krzysztof Kowalczyk. więcej...
 • 4 grudnia Rajd Mikołajkowy galeria ...
  W niedziele 4 grudnia uczestniczyliśmy w ostatnim już w tym roku rajdzie – „Rajdzie Mikołajkowym”. Trasa rajdu, którą ustaliliśmy sami, biegła z dworca PKP w Szamotułach do parku w Gałowie gdzie podziwialiśmy pałac rodziny Mycielskich z 1910 r. Następnie zmierzając już na metę rajdu, zorganizowaną w tym roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach, przeszliśmy się nową wytyczoną ścieżką dydaktyczną znajdującą się na terenie szamotulskich „Pioszczych”. Na mecie rajdu zjedliśmy ciepłą grochówkę oraz pączka, a po posiłku wzięliśmy udział w ciekawych konkursach.
 • dyskoteka andrzejkowa galeria ...
 • 20 listopada MOCNI RAZEM mecz: Lech Poznań – Śląsk Wrocław galeria ...
  ... jest taka drużyna co się zwie poznański Lech, Lechu, lechu, lechu, ukochany klubie nasz...
 • 17 listopada wizyta strażnika miejskiego w zerówce galeria ...
 • 15 listopada zajęcia przyrodniczo - ekologiczne w Muzeum Przyrodniczo - Łowieckim w Uzarzewie oraz w Starym ZOO dla klas VI galeria
  Podczas zajęć w Muzeum pt. "Poznajemy zwierzęta różnych krain" uczniowie zdobyli wiedzę na temat zwierząt występujących w różnych krainach zoogeograficznych. Poznali różnorodność organizmów, środowisko ich życia oraz przystosowania do warunków środowiskowych, a także zobaczyli endemiczne gatunki, czyli występujące tylko na danym obszarze. Lekcja kończyła się testem sprawdzającym zapamiętaną wiedzę. Podczas zajęć w ZOO uczniowie poznali z bliska wybrane gatunki gadów. Dowiedzieli się m.in. jak odróżnić żółwia lądowego od wodnego, co to jest wylinka, czym różnią się płazy od gadów. Na zakończenie wszyscy podziwiali różnorodność zwierząt w pawilonie gadów. Wycieczka finansowana była przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.
 • 10 listopada uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości galeria ...
 • 8 listopada konkurs recytatorski "Brzechwa dzieciom" galeria ...
  W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Brzechwa Dzieciom". W szranki stanęło dwadzieścioro uczestników z klas 0-3. Uczniowie recytowali znane wszystkim wiersze, m.in. "Kwokę", "Na straganie", "Brudasa", ale również mniej popularne "Babuleja i Babulejkę" czy "Dwie krawcowe". Oceniane były następujące aspekty: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu). Komisja, w składzie pani Alina Jankowska, Irena Marczak, Joanna Piętka, wyróżniła następujących recytatorów: Annę Gołąb kl. 0a "Żuk", Alexa Szczepaniaka kl.2a "Brudas", Laurę Nowacką kl.2a "Entliczek Pentliczek", Alicję Badzińską kl.2b "Hipopotam", Klaudię Borucką kl.2c "Dwie krawcowe". Dodatkową nagrodę zdobyła Zuzanna Jacyna z klasy 3a za interpretację wiersza "Na straganie". Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami, laureatom wręczono również nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie
Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl