Zespół Szkół
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
wydarzenia
 • 8 marca międzyszkolny konkurs idiomów języka niemieckiego dla uczniów gimnazjów organizowany przez Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy galeria ...
  Magdalena Majchrzak, uczennica klasy II gimnazjum, zdobyła 68 punktów na 70 możliwych /98%/ zajęła I miejsce. Adam Sommerfeld, uczeń klasy III Gimnazjum, zdobył 45 punktów. Gratulujemy sukcesów!
 • 1 marca NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH galeria ...

  Ponieważ żyli prawem wilka
  historia o nich głucho milczy.

  Zbigniew Herbert „Wilki”

 • 16 lutego Halowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Urzędu MiG Szamotuły galeria ...
  W turnieju udział wzięły szkoły z Otorowa, Brodziszowa, Przyborowa, Baborowa i Pamiątkowa (2 drużyny).
  Wyniki końcowe:
  I m - SP Pamiątkowo II, II m – SP Pamiątkowo I, III m - SP Baborowo, IV m - SP Brodziszewo, V m – SP Otorowo, VI m – SP Przyborowo.
  Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i piłki.
  Najlepszym piłkarzem turnieju został Gracjan Kmieciński z Brodziszowa, a najlepszym bramkarzem Krzysztof Brzoski z Pamiątkowa.
 • 15 lutego walentynki w naszej szkole więcej ...
 • 3 lutego dyskoteka walentynkowa więcej ...
 • Zakończenie akcji "GÓRA GROSZA" galeria ...
  Jak co roku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej zbiórki groszy w ramach AKCJI "GÓRA GROSZA". Zebraliśmy rekordową sumę 1049,24 zł. Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które zebrane fundusze przekazuje na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
 • 5 grudnia „X Rajd Mikołajkowy” galeria ...
  Członkowie Szkolnego Koła PTTK działającego przy naszej szkole wraz z opiekunami wzięli udział w ostatnim w tym roku rajdzie. O godzinie 8.30 wyjechaliśmy z Pamiątkowa autokarem na trasę rajdu. W lesie nieopodal Dusznik rozpoczął się nasz 5 kilometrowy marsz do Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dusznikach, gdzi
  e została zorganizowana meta rajdu. Po krótkim odpoczynku i zjedzeniu ciepłego posiłku wzięliśmy udział w licznych konkursach.
 • Klasy czwarte na warsztatach bożonarodzeniowych w Szreniawie galeria ...
  Uczniowie klas czwartych uczestniczyły w warsztatach, które każdego roku odbywają się w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na początku wzięliśmy udział w przedstawieniu „Zimowa opowieść”, które stanowiło swobodną i nowoczesną interpretację „Królowej Śniegu”. Później każdy miał możliwość stworzenia własnej, niepowtarzalnej bombki choinkowej. Obejrzeliśmy też pokazy kowalstwa, podczas których przyglądaliśmy się wytwarzaniu podków oraz dowiedzieliśmy się wiele o zawodzie kowala i opiece nad końmi. Po pokazach głaskaliśmy prosiaczki, kozy, a także oglądaliśmy inne zwierzęta gospodarskie. Na sam koniec pracownicy muzeum pokazali nam maszyny używane dawniej i opowiedzieli o samolotach rolniczych, znajdujących się w muzeum.
 • 26 listopada dyskoteka andrzejkowa więcej ...
 • 14 listopada XXI Rajd Niepodległosci galeria ...
  Uczniowie należący do szkolnego koła PTTK działającego przy naszej szkole wraz z opiekunami wzięli udział w XXI Rajdzie Niepodległości. O godzinie 8.30 wyruszyli spod dworca PKP w Pamiątkowie na 12-kilometrową trasę rajdu z metą w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Po pokonaniu trasy biegnącej przez Lulinek - Baborowo - Gąsawy i dotarciu na metę uczestnicy rajdu mogli posilić się pyszną, gorącą grochówką oraz rogalami.
 • 10 listopada Święto Niepodległości galeria ...
  Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz ze świetlicą szkolną przygotował dla uczniów i nauczycieli biało-czerwone kotyliony. W czasie przerwy zapraszał na słodkie co nieco.
 • Z życia chóru "Vivace" galeria ...
  Kolejny rok szkolny dla chóru "Vivace" Zespołu Szkół w Pamiątkowie rozpoczął się pracowicie. Już 6 września chór śpiewał podczas festynu rodzinnego organizowanego przez Fundację Barbary Nowak "Otoczmy troską życie" w Przeźmierowie. 12 września chór kameralny występował z okazji jubileuszu chóru "Vici Cantantes" w Popówku. 13 września chórzyści wraz z rodzicami zorganizowali III Muzyczne Popołudnie z chórem "Vivace". Goście mogli posłuchać prezentacji wszystkich grup chórzystów oraz zobaczyć występy zaproszonych gości: p. Łukasza Bernady i p. Krzysztofa Warguły. Dodatkowymi atrakcjami były m.in. przejażdżka bryczką, pokaz straży pożarnej OSP Przecław i Pamiątkowo oraz konkursy sprawnościowe. Dużym powodzeniem cieszyły się smaczne przekąski przygotowane przez rodziców. Wrzesień dla chóru zakończył się udziałem najstarszej grupy chórzystów w V Międzyrzeckiej Uczcie Chóralnej i zdobyciem SREBRNEJ MUCHY.
  Dzięki dofinansowaniu UMiG w Szamotułach i środkom własnym , chórzyści mogli pojechać na wycieczki. Starsza grupa wyjechała na trzydniową wycieczkę w Góry Stołowe, natomiast najmłodsza grupa odwiedziła Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach. Jeszcze w październiku chór kameralny odniósł kolejny sukces, zdobywając Złote Pasmo w VII Ogólnopolskim Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Jesieni w Chełmnie. Mamy nadzieję, że kolejne miesiące będą obfitować w równie atrakcyjne wydarzenia.
 • 29 października pamiętajmy o tych co odeszli… więcej ...

  "A choć ich życia płomień zgasł,
  To myśli o nich są przecież w nas".

  Maria Czerkawska "Zaduszki"

LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
Copyright © Zespół Szkół w Pamiątkowie
Zespół Szkół w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl