Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl
aktualności 2015/16 1 2
wydarzenia 2015/16 1 2
 • 20 czerwca Turniej Młodego Kryptologa w Szkole Podstawowej im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie galeria ...
  Reprezentacja naszej szkoły w składzie K. Belter, K. Jarzyna i D. Pachel zajęła III miejsce.
 • 12 czerwca STREFA KIBICA: mecz POLSKA-IRLANDIA galeria ...
 • 8-10 czerwca wycieczka klas V i IVb do Trójmiasta galeria ...
 • 19 maja wycieczka „Śladami chrztu Polski” na podsumowanie projektu 1050-lecie CHRZTU POLSKI galeria ...
  Chętni uczniowie odbyli podróż w przeszłość i odwiedzili miejsca gdzie wszystko się zaczęło. Pierwszym punktem było Muzeum Pierwszych Piastów w Gnieźnie, gdzie obejrzeliśmy wystawę dotyczącą początków Gniezna, a następnie w salach multimedialnych poznaliśmy historię pierwszych Piastów. Spacerując po Gnieźnie dotarliśmy do katedry i pod pomnik Bolesława Chrobrego. Kolejnym punktem był Ostrów Lednicki, miejsce gdzie żył Mieszko I. Tam obejrzeliśmy średniowieczną osadę oraz pozostałości po grodzie /pałac, kaplica, kościół/ pierwszego władcy Polski. Wycieczkę zakończyliśmy na Polach Lednickich, gdzie współcześnie realizowana jest idea chrześcijaństwa zapoczątkowana przyjęciem chrztu przez Mieszka I.
 • 11 maja dyskoteka szkolna galeria ...
 • 29 kwietnia Dzień Flagi galeria ...
 • 29 kwietnia apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja galeria ...
 • 25-27 kwietnia wycieczka klas VI do Kotliny Kłodzkiej galeria ...
  Podczas wyjazdu zwiedzaliśmy: twierdzę w Kłodzku, Wambierzyce, Polanicę Zdrój, Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Kudowę Zdrój, kaplicę czaszek, Kopalnię złota.
 • 25 kwietnia VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej” galeria ...
  12 marca 2016r. odbył się w Poznaniu etap wojewódzki konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Belter, Oliwia Gaweł, Dominika Pachel, Stefan Piszczyński, Maciej Smoczyk, Aleksandra Brzoska, Dobrochna Kuźniewska, Julia Pawłowska.
  25 kwietnia miało miejsce podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Tytuł finalisty i wyróżnienie otrzymali: Dominika Pachel i Kacper Belter.
 • PROJEKT 1050-LECIE CHRZTU POLSKI galeria ...
  W naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 1050. rocznicy chrztu Polski. W 966 roku (prawdopodobnie 14 kwietnia) książę Mieszko I z dynastii piastowskiej wraz z całym ludem przyjął chrzest za pośrednictwem Czech. Włączył w ten sposób państwo polskie w krąg krajów Europy zachodniej i kultury łacińskiej. Przyjęcie chrześcijaństwa pomogło scentralizować i umocnić naszą ojczyznę wewnętrznie oraz wzmocnić jej pozycję w średniowiecznej Europie. W czasie apelu poprzez ukazanie legend o Lechu, Czechu i Rusie oraz Piaście Kołodzieju zostały zaprezentowane legendarne początki państwa polskiego. Następnie w sposób symboliczny zostało pokazane przyjęcia przez księcia Mieszka chrztu. Kwietniowy apel był podsumowaniem działań projektowych związanych z 1050. rocznicą chrztu Polski Były one realizowane w naszej szkole od października do kwietnia. Raz w miesiącu uczniowie musieli zmagać się z zadaniami, które przygotowywali dla nich nauczyciele pani Urszula Grzęda, Agnieszka Ratajczyk, Irena Marczak i pan Paweł Mańczak. W październiku była to krzyżówka związana z epoką średniowiecza. W listopadzie należało zmierzyć się z pracą plastyczną i przedstawić w dowolnej formie wizerunek Mieszka I i jego żony Dobrawy. W grudniu uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI SP i I-III gimnazjum pisali test z wiedzy o średniowieczu. W lutym uczniowie klas VI SP i klas I-III gimnazjum zaprezentowali na forum szkoły swoje umiejętności związane z opanowaniem tańców średniowiecznych oraz muzyki średniowiecznej granej na flażoletach. Ostatnim zadaniem, z którym zmierzyli się uczniowie wraz z wychowawcami klas było stworzenie nowego logo związanego z 1050. rocznicą chrztu. Działania projektowe pozwoliły lepiej zrozumieć uczniom naszej szkoły jak duże znaczenie miał chrzest przyjęty przez księcia Mieszka oraz lepiej przygotować się do obchodów 1050. rocznicy naszego państwa.
 • Projekt Krokus galeria ...
  Również w tym roku klasa Va jesienią posadziła cebulki żółtych krokusów. W ten sposób chcieliśmy wszystkim przypomnieć, że półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zostało zamordowanych w czasie Holokaustu.
  Kolor kwiatów przypomina także żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez nazistowskie Niemcy krajach. Na terenie okupowanej Polski Żydom nakazano nosić białe opaski z niebieską gwiazdą Dawida. Gwiazda Dawida na ubraniu miała ich napiętnować, upokorzyć, doprowadzić do izolacji od reszty społeczeństwa. Projekt Krokus pozwala na zapoznanie się z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.
 • 17 marca Słodki Dzień dla Wiktorii
  Klasa 4a wraz z Wielkoduchami ze szkolnego wolontariatu zorganizowały kiermasz ciast dla zmagającej się z chorobą Wiktorii Gąsior, uczennicy klasy 4a. Szkoła została przyozdobiona plakatami informacyjnymi, a mamy z wolontariatu oraz mamy uczniów klasy 4a upiekły mnóstwo ciast. Za zebrane w ten sposób pieniądze /410 zł/ zakupiliśmy materiały do różnych prac plastycznych i artystycznych. Tę akcję poprzedziła akcja Kartka dla Wiktorii. Uczniowie z całej szkoły przynosili ręcznie robione kartki z życzeniami powrotu do zdrowia oraz gry planszowe. W akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
 • 7-9 marca rekolekcje
  „Przez chrzest do miłosierdzia - być dobrym na co dzień a nie tylko od święta”, to hasło naszych tegorocznych szkolnych rekolekcji. Tradycyjnie już spotykaliśmy się zarówno w szkole, jak i w kościele. W czasie zajęć w szkole zastanawialiśmy się, na ile potrafimy być miłosierni w codziennym życiu i na ile realizujemy uczynki miłosierne względem ciała. Wykonaliśmy bardzo różne a zarazem ciekawe prace. Oglądaliśmy filmy i bajki o tematyce religijnej. W kościele spotykaliśmy się z siostrami zakonnymi ze zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi, które ukazywały nam, jak bardzo ważnym wydarzeniem był chrzest święty i co on zapoczątkował w naszym życiu. W ostatnim dniu rekolekcji czekała na nas niespodzianka, gdyż w czasie przygotowanego programu słowno-muzycznego miał miejsce pokaz filmików - wywiadów z udziałem naszych nauczycieli na temat miłosierdzia. Nagrania dokonała młodzież z Eucharystycznego Ruchu Młodych, a nad całością czuwała katechetka Irena Marczak. Wielu uczniów otrzymało nagrody za udział w licznych konkursach religijnych.
 • 8 marca międzyszkolny konkurs idiomów języka niemieckiego dla uczniów gimnazjów organizowany przez Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy galeria ...
  Magdalena Majchrzak, uczennica klasy II gimnazjum, zdobyła 68 punktów na 70 możliwych /98%/ zajęła I miejsce. Adam Sommerfeld, uczeń klasy III Gimnazjum, zdobył 45 punktów. Gratulujemy sukcesów!
 • 1 marca NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH galeria ...

  Ponieważ żyli prawem wilka
  historia o nich głucho milczy.

  Zbigniew Herbert „Wilki”

 • 16 lutego Halowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Urzędu MiG Szamotuły galeria ...
  W turnieju udział wzięły szkoły z Otorowa, Brodziszowa, Przyborowa, Baborowa i Pamiątkowa (2 drużyny).
  Wyniki końcowe:
  I m - SP Pamiątkowo II, II m – SP Pamiątkowo I, III m - SP Baborowo, IV m - SP Brodziszewo, V m – SP Otorowo, VI m – SP Przyborowo.
  Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i piłki.
  Najlepszym piłkarzem turnieju został Gracjan Kmieciński z Brodziszowa, a najlepszym bramkarzem Krzysztof Brzoski z Pamiątkowa.
 • 15 lutego walentynki w naszej szkole więcej ...
 • 3 lutego dyskoteka walentynkowa więcej ...
 • Zakończenie akcji "GÓRA GROSZA" galeria ...
  Jak co roku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej zbiórki groszy w ramach AKCJI "GÓRA GROSZA". Zebraliśmy rekordową sumę 1049,24 zł. Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które zebrane fundusze przekazuje na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
 • 5 grudnia „X Rajd Mikołajkowy” galeria ...
  Członkowie Szkolnego Koła PTTK działającego przy naszej szkole wraz z opiekunami wzięli udział w ostatnim w tym roku rajdzie. O godzinie 8.30 wyjechaliśmy z Pamiątkowa autokarem na trasę rajdu. W lesie nieopodal Dusznik rozpoczął się nasz 5 kilometrowy marsz do Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dusznikach, gdzi
  e została zorganizowana meta rajdu. Po krótkim odpoczynku i zjedzeniu ciepłego posiłku wzięliśmy udział w licznych konkursach.
 • Klasy czwarte na warsztatach bożonarodzeniowych w Szreniawie galeria ...
  Uczniowie klas czwartych uczestniczyły w warsztatach, które każdego roku odbywają się w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na początku wzięliśmy udział w przedstawieniu „Zimowa opowieść”, które stanowiło swobodną i nowoczesną interpretację „Królowej Śniegu”. Później każdy miał możliwość stworzenia własnej, niepowtarzalnej bombki choinkowej. Obejrzeliśmy też pokazy kowalstwa, podczas których przyglądaliśmy się wytwarzaniu podków oraz dowiedzieliśmy się wiele o zawodzie kowala i opiece nad końmi. Po pokazach głaskaliśmy prosiaczki, kozy, a także oglądaliśmy inne zwierzęta gospodarskie. Na sam koniec pracownicy muzeum pokazali nam maszyny używane dawniej i opowiedzieli o samolotach rolniczych, znajdujących się w muzeum.
 • 26 listopada dyskoteka andrzejkowa więcej ...
 • 14 listopada XXI Rajd Niepodległosci galeria ...
  Uczniowie należący do szkolnego koła PTTK działającego przy naszej szkole wraz z opiekunami wzięli udział w XXI Rajdzie Niepodległości. O godzinie 8.30 wyruszyli spod dworca PKP w Pamiątkowie na 12-kilometrową trasę rajdu z metą w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Po pokonaniu trasy biegnącej przez Lulinek - Baborowo - Gąsawy i dotarciu na metę uczestnicy rajdu mogli posilić się pyszną, gorącą grochówką oraz rogalami.
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl