Zespół Szkół
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
wydarzenia rok szkolny 2012/2013
 • 29 kwietnia apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi galeria ...
  Uczniowie pod kierunkiem p. A. Ratajczyk i p. P. Mańczaka przygotowali uroczysty apel upamiętniający 222 rocznicę uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie a drugiej na świecie Konstytucji 3 Maja. W samo południe chętni uczniowie mogli odcisnąć swoją dłoń w wybranym kolorze flagi. Po południu w sali gimnastycznej zorganizowaliśmy mini piknik. Zrobiliśmy zdjęcie żywej flagi w ramach akcji „Polska Majówka z CEO” i wysłaliśmy do serwisu CEO, następnie wszyscy, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji zostali zaproszeni na galaretkę, która z bitą śmietaną tworzyła biało-czerwone barwy naszej flagi. W Naszej Szkole przeprowadziliśmy również ankietę nt. "Za co kocham Polskę”, której wyniki zaprezentowaliśmy na biało-czerwonych plakatach i rozwiesiliśmy w szkole.
 • 23 - 25 kwietnia egzamin gimnazjalny galeria ...
 • 23 kwietnia Konkurs Religijny w Przyborowie więcej ...
 • 22 kwietnia Dzień Ziemi galeria ...
  W naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi pod hasłem "Elektroodpady - proste zasady". Podczas prezentacji multimedialnej przygotowanej przez panią A. Szałatę uczniowie zostali zapoznani z tematem segregacji, recyklingu i właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Został wyświetlony również film pt. "Śmieci nasze powszednie", który dotyczył segregowania, recyklingu oraz utylizacji odpadów komunalnych. Uczniowie obejrzeli również inscenizację pt: „Rapowanie i przesłanie dla Ziemi” przygotowaną przez klasę V pod opieką pani A. Wiśniewskiej. W przedstawieniu zwrócono uwagę na działania, jakie może podjąć człowiek w celu ochrony przyrody w swoim najbliższym otoczeniu. W tym dniu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc również udział w konkursach ekologicznych. Bardzo cenne dla uczniów były słowa Pani Dyrektor, która podsumowując zwróciła uwagę na indywidualny wkład każdego z Nas w kształtowanie postaw ekologicznych, jako ludzi posiadających dużą świadomość ekologiczną oraz kulturę osobistą. Jesteśmy przekonani, iż dzięki obchodom tego dnia każdy uczeń Naszej Szkoły wie, co zrobić z ZSEE!
 • 17 kwietnia spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim
  W środę 17 kwietnia br. w Kinie Halszka dzieci szkolne z terenu naszego miasta i gminy miały wyjątkową szansę spotkania się z naszym jedynym jak dotąd kosmonautą, który przebywał przez kilka dni w przestrzeni kosmicznej. To spotkanie, zorganizowane przez firmę PHU Zawodny przy współudziale Agencji Rynku Rolnego i UMiG Szamotuły, miało jeszcze inny cel – propagowanie picia mleka przez dzieci. Od momentu, kiedy Polska została członkiem Unii Europejskiej w 2004 r. uczestniczy w europejskim programie dopłat do spożycia mleka w szkołach. Wszyscy słyszeli z pewnością hasło „Szklanka mleka”. Tym programem administruje Agencja Rynku Rolnego i gościliśmy również jej przedstawicieli z Dyrektorem Andrzejem Bobrowskim na czele. Dyrektor, zanim rozpoczęło się spotkanie z gen. Hermaszewskim zaznajomił dzieci z walorami i koniecznością picia mleka. Generał Mirosław Hermaszewski w bardzo ciekawym wystąpieniu popartym niezwykle interesującymi slajdami opowiedział o swoim życiu, z naciskiem na swoją kosmiczną przygodę. Słuchacze dowiedzieli się np., że okrążył ziemię aż 126 razy, każde okrążenie trwało zaledwie 90 minut, a pokonanie pokazanego na slajdach obszaru między Odrą a Bugiem zajmowało zaledwie 87 sekund Dzieci i dorośli słuchali jego opowieści z zapartym tchem, a kiedy skończył i zaproponował pytania - pojawił się las rąk. Dla wielu uczestników to z pewnością niezapomniane spotkanie z bardzo wyjątkową osobą.
 • 16 kwietnia warsztaty dla:
  uczniów "Komputerowy kurs prawa jazdy - jak nie dać się złapać w sieć?",
  rodziców "Małe dzieci nowe multimedia – co, jak, kiedy?"
  i nauczycieli "Pigmalion i Aureola – techniki aktywizacji uczniów i umacniania norm kulturowych" galeria ...
 • 16 kwietnia spotkanie autorskie galeria ...
 • 15-30 kwietnia akcja ekologiczna LISTY DLA ZIEMI
  Fundacja ekologiczna ARKA przygotowała akcję ekologiczną LI-STY DLA ZIEMI, w której uczestniczyło około 1 miliona osób! Wśród nich znaleźli się również uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie. Uczniowie zostali zapoznani z celami tej akcji oraz z innymi działaniami Fundacji Ekologicznej ARKA i napisali „listy dla Ziemi” skierowane do dorosłych. Zostały one przygotowane na specjalnym papierze listowym, wydrukowanym na makulaturze. Tematyka tych listów dotyczyła gospodarki odpadowej, recyklingu, ekologicznego stylu życia; poruszała też zagadnienia związane z gospodarką leśną, oszczędzaniem wody i energii, zmianami klimatu i ochroną oraz opieką nad zwierzętami. Dzieci oczywiście samodzielnie wybierały interesujący je temat i formę listu. Uczniowie zabrali swoje listy do domów. Tam mieli pochwalić się swoimi pracami i zachęcić rodziców do wspólnego wypełnienia 3 deklaracji ekologicznych działań, by później cała rodzina mogła je zrealizować. W taki sposób dzieci będą mogły edukować dorosłych, a akcja obejmie o wiele więcej osób. Miejmy nadzieję, że nasze wspólne działania odniosą zamierzony skutek. Być może z naszego lasu znikną dzikie wysypiska śmieci, przestaniemy palić śmieci w domowych piecach i zaczniemy segregować odpady. Oby tak się stało! Najlepszy list – Adama Sommerfelda z VI klasy – został wysłany do Fundacji i Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły
 • 8 kwietnia Dzień Zdrowia galeria ...
  Dnia 8 kwietnia br. obchodziliśmy w Naszej Szkole Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem: „Zdrowe bicie serca, zdrowe ciśnienie krwi”. Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum uczestniczyli w prezentacji multimedialnej dotyczącej zagadnień związanych z problematyką nadciśnienia tętniczego połączonej z pokazem pomiaru ciśnienia wykonywanego przez opiekunów Szkolnego Koła PCK. Na zajęciach wychowania fizycznego odbył się pomiar tętna na tętnicy promieniowej. Podczas każdej przerwy śniadaniowej zachęcaliśmy do spożywania zdrowych warzyw i owoców. Podczas tego dnia towarzyszyły nam również hasła promujące zdrowy tryb życia, którymi została oplakatowana szkoła. Uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK rozdawali również ulotki dotyczące tematyki poruszanych zagadnień. Był to dzień pełen atrakcji połączony z przekazaniem podstawowej wiedzy o nadciśnieniu tętniczym oraz profilaktyki. Jesteśmy przekonani, iż dzięki przeprowadzonej akcji uczniowie Naszej Szkoły znają wartość optymalnego ciśnienia krwi oraz potrafią dokonać pomiaru tętna.
 • 4 kwietnia sprawdzian klasy szóstej galeria ...
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
Copyright © Zespół Szkół w Pamiątkowie
Zespół Szkół w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl