Zespół Szkół
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
wydarzenia rok szkolny 2012/2013
 • 28 czerwca uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/13
 • 26 czerwca Dzień Sportu
 • 26 czerwca spotkanie z WOPR galeria ...
 • 17-21 czerwca wycieczka klas III gimnazjum /Oświęcim-Zakopane-Kraków/ galeria ...
 • 6 czerwca czwórbój lekkoatletyczny galeria ...
  Dnia 6.06.2013 roku odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych w Otorowie. Nasza reprezentacja w składzie: Kozłowska Izabela, Bystra Weronika, Pawłowska Julia, Wolniewicz Julia, Brzoska Aleksandra wywalczyła II miejsce. Oprócz pucharu dziewczęta przywiozły też medale:
  Kozłowska Izabela - srebro, bieg na 60 m - uzyskała czas 9,20 sek oraz brąz, bieg na 600 m - 2,08 min
  Bystra Weronika - złoto, skok w dal - 4 m
 • 18 maja ERM w Gostyniu galeria ...
  W tym dniu dzieci i młodzież z Eucharystycznego Ruchu Młodych wybrali się na Świętą Górę do Gostynia na Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty ERM. W planie była Msza św. pod przewodnictwem J.E Ks. bp Grzegorza Balcerka, koncert religijny, nabożeństwo majowe, a dla ciała poczęstunek i wspólny czas. Było nas w sumie przeszło 450 uczestników. Nasi chłopcy: Piotr, Mikołaj i Tomek służyli do Mszy Świętej. Mięliśmy też swój drogowskaz do nieba (wykonany przez Ole), który ukazywał to wszystko, co jest najważniejsze w życiu ERM-owicza a mianowicie: Msza Święta, modlitwa i wspólnota. Pogoda dopisywała i na naszych twarzach gościł uśmiech. Wróciliśmy zadowoleni i szczęśliwi ze mogliśmy uczestniczyć w tak licznym spotkaniu grup z całej Archidiecezji. Już wiemy ze stanowimy cząstkę naprawdę dużej wspólnoty. Opiekowała się nami Pani katechetka Irena Marczak.
 • 27.05 - 01.06 rewizyta grupy projetowej w Szwecji więcej ...
 • 27 maja PCHLI TARG /od 16.00 do 18.00/
 • 19 maja FESTYN RODZINNY „WSZYSCY DLA WSZYSTKICH” /od 14.00/ galeria ...
  W Zespole Szkół w Pamiątkowie z inicjatywy Rady Rodziców odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem: WSZYSCY DLA WSZYSTKICH. Rodzice postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i przygotowali dla swoich pociech pokaz różnych zawodów oraz szereg konkurencji. Uczniowie przyglądali się m.in. pracy hydraulika, piekarza, stolarza, leśnika, sprzedawcy, krawcowej i pielęgniarki. Mogli też w różnych konkurencjach sprawdzić swoje zdolności plastyczne, umysłowe i sportowe. Dla wszystkich uczniów Rada Rodziców ufundowała lody i hot-dogi, dorośli natomiast mogli odpocząć w „Kawiarence pod drzewem” i skosztować pysznych wypieków. Najmłodszym przygotowano ogromną piaskownicę i dodatkowo dmuchaną zjeżdżalnię, która pojawiła się na boisku, dzięki pomocy pracowników oddziału SKOK Jaworzno. Przedstawiciele Komendy Policji w Szamotułach i strażacy z OSP Przecław zadbali o kolejne atrakcje. Wszyscy mogli zobaczyć, jak wygląda gaszenie pożaru i udzielanie poszkodowanemu pierwszej pomocy. Nie zawiodła też pogoda, w słonecznej aurze przy wesołej muzyce wszyscy bawili się wspaniale. Festyn Rodzinny w Pamiątkowie okazał się wyjątkowo udaną imprezą:).
 • 15 maja konkurs piosenki niemieckiej "SING MIT" /etap powiatowy/
 • 13 maja Dzień Europy dla klas 1-3 SP galeria ...
  W naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Europy dla klas I-III. Uczniowie prezentowali efekty swojej pracy pod kierunkiem wychowawców. Klasa pierwsza przygotowała w grupach flagi Włoch, Niemiec i Francji. Drugoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni ćwiczyli scenki z baśni pochodzących z wymienionych krajów, a klasy trzecie przygotowały charakterystyczne smakołyki. W przerwach umilaliśmy sobie czas śpiewaniem piosenek w języku niemieckim i angielskim. Na koniec wybrane z klas drużyny wzięły udział w quizie. Wszyscy reprezentanci stanęli na wysokości zadania i odpowiedzieli na zadane pytania, dotyczące dyscyplin sportowych w wybranych krajach, słynnych postaci, charakterystycznych budowli i innych ciekawostek. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki upominek oraz skosztowali potraw przygotowanych przez klasy trzecie. Miniony poniedziałek był to czas podsumowania efektów pracy. Pracowity, ale udany dzień!
 • 8 maja wycieczka klas III i IV do Torunia galeria ...
  Klasy trzecie i czwarte szkoły podstawowej wyjechały na wycieczkę autokarową do Torunia. Pogoda już od początku okazała się łaskawa. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, zrobiło się nawet upalnie. Pilot opowiadał po drodze wiele ciekawych historii, dotyczących nazw mijanych miejscowości oraz miejscowych legend. W Toruniu najpierw udaliśmy się na warsztaty do Muzeum Piernika, gdzie każdy miał okazję upiec własne ciastko. Mistrz i czeladnicy opowiedzieli legendę o Katarzynce i jej piernikach, a także zaprezentowali ciekawostki dotyczące egzotycznych przypraw. Następnie spotkaliśmy się z panią przewodniczką, która opowiedziała chyba wszystkie toruńskie podania i pokazała interesujące zakątki miasta. Wszystkim najbardziej przypadła do gustu krzywa wieża, którą trzeba było podeprzeć. Ogromne wrażenie wywarła na nas wizyta w Planetarium, gdzie obejrzeliśmy film "8 planet". Jednak po tym krótkim relaksie w fotelu na seansie, bardzo ucieszyła nas możliwość obejrzenia w Orbitarium wszystkich procesów zachodzących na Ziemi. Każdy miał okazję dotknąć wszystkich urządzeń i wprawić je w ruch. Bardzo udana była to wycieczka!
 • 30.04 - 03.05 wizyta grupy projetowej ze Szwecji więcej ...
 • 30 kwietnia konkurs piosenki niemieckiej "SING MIT" /etap szkolny/ galeria ...
  Dnia 30 kwietnia 2013 roku odbył się szkolny etap Konkursu Piosenki Niemieckiej „Sing mit”. Konkurs ten przeprowadzony był jak zawsze w dwóch kategoriach 0-III i IV-VI. W pierwszej kategorii I miejsce zajęły Oliwia Gaweł i Aleksandra Gaj, uczennice klasy III SP, w piosence „Das Piratenlied”. Wyróżnienie otrzymały uczennice klasy II SP: Agnieszka Hoffmann i Joanna Stachowiak w piosence „Der Hampelmann” i Marika Gąsiorowska z piosenką „Backen macht Spass”.W drugiej kategorii I miejsce zajęły uczennice klasy IV: Aleksandra Brzoska, Zuzanna Piechowiak, Maja Antkowiak, Wiktoria Jagodzińska, Martyna Gołąb, w piosence „Sie tanzt für mich”. Uczennice, które zajęły I miejsca w każdej kategorii będą reprezentowały szkołę w powiatowym etapie Konkursu Piosenki Niemieckiej „Sing mit” 15 maja 2013 roku w Szamotułach. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
Copyright © Zespół Szkół w Pamiątkowie
Zespół Szkół w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl