Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl

KLUB MŁODZIEŻOWY TOWARZYSTWA PAMIĘCI
POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO 1918-1919
Został założony w naszej szkole 1 września 2018r. pierwsi jego członkowie: Ł. Barwińska, K. Brzoski, D. Czysta, G. Lamcha,
O. Dolatowska, Z. Kozyra, D. Pachel, S. Piszczyński, Z. Piszczyńska, A. Sadek otrzymali legitymację członkowską od Prezes Oddziału Wielkopolskiego TPPW Wawrzyńca Wierzejewskiego. Wygłosił on również wykład okolicznościowy związany z nadaniem naszej szkole im. Powstańców Wielkopolskich. galeria...

Celem klubu jest:
*krzewienie wiedzy i kultywowanie pamięci o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim, w wyniku którego wyzwolone zostały ziemie stanowiące kolebkę Państwa Polskiego,
*popularyzowanie wśród społeczeństwa, a zwłaszcza wśród młodego pokolenia wartości, które przyświecały bohaterskim czynom i życiu Powstańców.

działalność KLUBU

 • galeria ...
 • 27 października rajd niepodległościowy galeria ...
  W tym dniu odbył się rajd dla uczczenia 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie naszej szkoły pokonali pieszo trasę na cmentarz do Cerekwicy. Zapalili znicze na grobach nauczycieli, którzy uczyli w naszej szkole, a na Starym Cmentarzu uporządkowali groby i zaśpiewali pochowanym tam powstańcom szkolny hymn.
 • 24 października Klub Młodzieżowy Pamięci Powstania Wielkopolskiego na uroczystości w Lusowie galeria ...
  Przedstawiciele Klubu Młodzieżowego Pamięci Powstania Wielkopolskiego D. Pachel i S. Piszczyński reprezentowali naszą szkołę w Lusowie na uroczystości związanej z 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbyło się również podsumowanie konkursu fotograficznego „Pamiętamy w 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”, w którym absolwentka naszej szkoły Natalia Prentka zajęła 3 miejsce.
 • 15-19 października tydzień powstańczy galeria ...
  W związku z przypadającą w tym roku 100-tną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez cały rok o tym sobie przypominamy. Od 15 do 19 października trwał tydzień powstańczy, każdy dzień związany był z tą rocznicą. W poniedziałek w czasie apelu przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia z Powstania Wielkopolskiego i przeprowadziliśmy ankietę na temat patriotyzmu. We wtorek – licz daty, był to dzień matematyczny, a wyniki związane były z datą rozpoczęcia i zakończenia powstania. W środę na sportowo – w czasie przerw można było sprawdzić m.in. swoją szybkość na torze przeszkód, celność rzutów do celu. W czwartek przy pieśniach patriotycznych odbyły się warsztaty rozetkowe. Piątek to dzień sprawdzenia wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – rozgrywki w kahoota między klasami.
 • 15 września piknik powstańczy w Poznaniu galeria ...
  Tego dnia członkowie klubu udali się na PIKNIK POWSTAŃCZY do Poznania. Zobaczyli rekonstruktorów w umundurowaniu z replikami broni palnej, ułanów na koniach, artylerzystów, replikę pojazdu pancernego, szpital i pocztę polową, punk werbunkowy, ubiory z tego okresu.
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl