Zespół Szkół
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności |< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >|
wydarzenia |< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >|
 • 15 listopada zajęcia przyrodniczo - ekologiczne w Muzeum Przyrodniczo - Łowieckim w Uzarzewie
  oraz w Starym ZOO dla klas VI galeria ...
  Podczas zajęć w Muzeum pt. "Poznajemy zwierzęta różnych krain" uczniowie zdobyli wiedzę na temat zwierząt występujących w różnych krainach zoogeograficznych. Poznali różnorodność organizmów, środowisko ich życia oraz przystosowania do warunków środowiskowych, a także zobaczyli endemiczne gatunki, czyli występujące tylko na danym obszarze. Lekcja kończyła się testem sprawdzającym zapamiętaną wiedzę. Podczas zajęć w ZOO uczniowie poznali z bliska wybrane gatunki gadów. Dowiedzieli się m.in. jak odróżnić żółwia lądowego od wodnego, co to jest wylinka, czym różnią się płazy od gadów. Na zakończenie wszyscy podziwiali różnorodność zwierząt w pawilonie gadów. Wycieczka finansowana była przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.
 • 10 listopada uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości galeria ...
 • 8 listopada konkurs recytatorski "Brzechwa dzieciom" galeria ...
  W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Brzechwa Dzieciom". W szranki stanęło dwadzieścioro uczestników z klas 0-3. Uczniowie recytowali znane wszystkim wiersze, m.in. "Kwokę", "Na straganie", "Brudasa", ale również mniej popularne "Babuleja i Babulejkę" czy "Dwie krawcowe". Oceniane były następujące aspekty: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu). Komisja, w składzie pani Alina Jankowska, Irena Marczak, Joanna Piętka, wyróżniła następujących recytatorów: Annę Gołąb kl. 0a "Żuk", Alexa Szczepaniaka kl.2a "Brudas", Laurę Nowacką kl.2a "Entliczek Pentliczek", Alicję Badzińską kl.2b "Hipopotam", Klaudię Borucką kl.2c "Dwie krawcowe". Dodatkową nagrodę zdobyła Zuzanna Jacyna z klasy 3a za interpretację wiersza "Na straganie". Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami, laureatom wręczono również nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.
 • 7 listopada szkolenie dla przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły galeria ...
  Wybrani przez naszą szkołę przedstawiciele do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły Sz. Jarzyna, K. Kowalczyk, M. Majchrzak i J. Pawłowska odbyli szkolenie dotyczące działania Rady. Spotkali się tam z przedstawicielami innych szkół.
  Rada jest reprezentacją młodzieży – uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jest organem o charakterze doradczym, inicjatywnym i opiniotwórczym organów Gminy Szamotuły. W skład Rady wchodzi 24 radnych (4 z każdej szkoły). Jest organem apolitycznym.
  CELE: upowszechnienie idei samorządności wśród młodzieży oraz wspieranie aktywności młodych ludzi, kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych, patriotycznych, przedsiębiorczości i odpowiedzialności, wyrabianie umiejętności podejmowania decyzji, aktywizacja samorządów uczniowskich, promowanie przedsięwzięć kulturalnych, sportowych, integracja i współpraca środowisk młodzieżowych.
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Zespół Szkół w Pamiątkowie
Zespół Szkół w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl