Zespół Szkół
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności |< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >|
wydarzenia |< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >|
Misja MŁODY OBYWATEL zakończona!
Grupa projektowa Młodego Obywatela przeprowadziła dochodzenie dotyczące zalet i wad mieszkania w Pamiątkowie i okolicach. W pierwszym etapie pracy uczestnicy sporządzili jak najbardziej szczegółowe plany miejscowości, aby zastanowić się, gdzie można spotkać ciekawych rozmówców. Następnie ustalono, że powinno się wytypować do rozmowy przedstawicieli najważniejszych i najbardziej charakterystycznych grup mieszkańców. Nie wszyscy pytani chcieli zgodzić się na rozmowę, której rezultat miał być zaprezentowany szerszej grupie odbiorców. Mimo niepowodzeń, członkowie grupy projektowej zdołali przeprowadzić wywiady i zgromadzić dokumentację fotograficzną galeria ... W efekcie powstała wystawa, która ma być zaprezentowana rodzicom podczas marcowych drzwi otwartych. Pod tytułem „Lokalnie - czyli Pamiątkowo oczami mieszkańców” zostanie wydrukowana również ulotka i nakręcony króciutki film, jako podsumowanie pracy uczniów biorących udział w projekcie.

 • 21 lutego Dzień Jezyka Ojczystego galeria ...
 • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się rywalizacje językowe między klasami. Trzyosobowe reprezentacje klas 4-6 szkoły podstawowej oraz pierwsze i trzecie gimnazjum przystąpiły do zmagań z zawiłościami polszczyzny. Rywalizacja okazała się zacięta i potrzebne były dogrywki, w celu wyłonienia zwycięzców. Do zabawy mogły się również włączyć osoby z publiczność, które za poprawną odpowiedź otrzymywały zakładkę do książki. Nad całością czuwała klasa II gimnazjum z wychowawczynią.
 • Gra „Między nami czytelnikami”
  Pamiątkowskie Książkozaury wyróżnione za drugie zadanie w ogólnopolskiej grze czytelniczej, organizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe! We wrześniu klasa II gimnazjum przystąpiła do gry promującej czytelnictwo. W ciągu roku szkolnego mamy do wykonania 4 zadania. Pierwsze polegało na stworzeniu żywego obrazu do wybranego fragmentu książki. Przy realizacji drugiego musieliśmy połączyć dwa dzieła literackie w jedno. Wpadliśmy na pomysł, aby Balladyna pojawiła się na obrzędzie dziadów. Stworzyliśmy tekst i zredagowaliśmy go na wzór artykułu prasowego. Kolejny etap zadania polegał na promowaniu naszej „gazetki” wśród innych, dlatego uczniowie wręczali egzemplarze podczas „drzwi otwartych”, a klasa III gimnazjum - w ramach powtórki przed egzaminem - na podstawie tekstu podała cechy dramatu oraz artykułu prasowego.Cieszymy się, że nasza praca została doceniona, pełni zapału czekamy na kolejne zadania. Więcej informacji na temat gry znajduje się na stronie www.czytamy.gwo.pl
 • 18 lutego pielgrzymka do Częstochowy galeria ...
  Przedstawiciele dzieci i młodzieży spotykających się w ramach Eucharystycznego Ruchu Młodych wzięli udział w Pielgrzymce Archidiecezjalnej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do Częstochowy. Tam uczestniczyli w eucharystii i drodze krzyżowej oraz zwiedzili najciekawsze miejsca Jasnej Góry. Pełni wrażeń wrócili do Pamiątkowa.
 • 14 lutego turniej piłki nożnej galeria ...
 • 14 lutego WALENTYNKI w naszej szkole galeria ...

  Na górze róże, na dole fiołki,
  my się kochamy jak dwa aniołki.

  W tym dniu już od samego rana działała poczta walentynkowa, a wszyscy zostali obdarowani lizakami w kształcie serduszka. Wieczorem odbyła się dyskoteka. DJ grał dla wszystkich mniej lub bardziej zakochanych, którzy mogli potańczyć, posiedzieć w kawiarence lub wybrać się na „szybką randkę”. Samorząd Uczniowski życzy wszystkim dużo miłości.
 • GÓRA GROSZA 2016 ZEBRALIŚMY REKORDOWĄ SUMĘ - 1067 zł 47 gr galeria ...
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Zespół Szkół w Pamiątkowie
Zespół Szkół w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl