Zespół Szkół
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności |< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >|
wydarzenia |< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >|
PROJEKT "ŻYWE OBRAZY"
W roku szkolnym 2015/2016 klasa I c uczestniczyła w projekcie pod hasłem "Żywe obrazy". Jego głównym założeniem było przybliżenie uczniom najznamienitszych dzieł malarstwa światowego. W tym celu dzieci uczestniczyły w cyklu lekcji w Muzeum Narodowym w Poznaniu, a także w dodatkowych zajęciach szkolnych, na których poznawały sylwetki malarzy oraz historię powstania poszczególnych obrazów. Najistotniejszym punktem projektu była sesja zdjęciowa, podczas której uczniowie mieli za zadanie jak najwierniej oddać prezentowane przez siebie postacie. Nieodzowne okazały się kostiumy oraz scenografia przygotowane przez rodziców pierwszoklasistów. Finalnym efektem była wystawa dziewięciu zdjęć, na której mogliśmy podziwiać m.in. "Damę z gronostajem", "Monę Lisę" i "Ostatnią wieczerzę" Leonarda da Vinci, "Dziewczynę z perłą" Jana Vermeera i inne. galeria ...
 • 11 marca galeria ...
  W grudniu 2016r. odbył się etap szkolny konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, a 11 marca przedstawiciele z naszej szkoły: O. Dolatowska, D. Pachel, K. Belter, M. Wrzosek, A. Brzoska, J. Pawłowska wzięli udział w etapie wojewódzkim IX Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…” w Poznaniu.
 • 2 i 9 marca badanie sprawności fizycznej uczniów przeprowadzone w naszej szkole przez Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu galeria ...
 • 8 marca Dzień Kobiet galeria ...
 • 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych galeria ...
 • 27 lutego wyjazd na lodowisko "Misiałek" galeria ...
 • 24 lutego Międzyszkolny konkurs dla młodzieży gimnazjalnej galeria ...
  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Kraje niemieckojęzyczne nie są mi obce” zorganizowanym przez Zespół Szkół im J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy. Uczniowie pracowali w parach rozwiązując zadania w formie stacji. Musieli przy tym wykazać się znajomością historii, geografii, kultury i języka krajów niemieckojęzycznych. I miejsce zajęli Magda Majchrzak i Konrad Misiek (kl. III gim). II i III miejsce przypadło gimnazjum w Rokietnicy. Krzysztof Jarzyna i Kacper Belter (kl. I gm) otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy!
 • 23 lutego Zajęcia plurilingwalne Travelling macht Spaß w Zespole Szkół w Pamiątkowie galeria ...
  Uczniowie klas I Gimnazjum w Zespole Szkół w Pamiątkowie uczestniczyli w eksperymentalnych zajęciach bilingwalnych prowadzonych przez studentów II roku (SUM) Instytutu Lingwistyki Stosowanej Wydziału Neofilologii UAM w Poznaniu. Projekt koordynowany przez Panią Profesor Danutę Wiśniewską miał na celu uświadomienie uczniom podobieństw pomiędzy słowami w języku angielskim i niemieckim, rozwijanie umiejętności używania naprzemiennie różnych kodów językowych oraz wdrożenie uczniów do prowadzenia mediacji. Początkowo onieśmieleni uczniowie z zapałem pakowali plecak wakacyjny oraz odgrywali scenki sytuacyjne. A wszystko to przy użyciu dwóch języków obcych jednocześnie! Przyjemna atmosfera zajęć, zindywidualizowane podejście do ucznia i element zaskoczenia z pewnością przyczyniły się do rozbudzenia ciekawości językowej Naszych Gimnazjalistów.
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Licznik wizyt na stronę
Copyright © Zespół Szkół w Pamiątkowie
Zespół Szkół w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl