Szkoła Podstawowa
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności 1 2 3 4 5 6 7
Szanowni Państwo!
Informuję, że wkroczyliśmy w końcowy etap wyboru patrona Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie. W sekretariacie naszej szkoły można oddać głos na jednego z siedmiu kandydatów. Gorąco zachęcam wszystkich, którzy chcą współdecydować o tak ważnej dla naszego środowiska sprawie.
Głosujemy od 19.02.2018r. do 9.03.2018r.
Uczniowie szkoły głosować będą po feriach, na zajęciach z wychowawcami.

Z poważaniem
Alina Jankowska
dyrektor szkoły


Informuję, że w zakładce rekrutacja znajdują się informacje dotyczące rekrutacji dzieci do budowanego przedszkola i klasy I Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie. Otwarcie przedszkola planowane jest na 3 września 2018r.

Alina Jankowska
dyrektor szkoły


KANDYDACI NA PATRONA NASZEJ SZKOŁY

wydarzenia 1 2 3 4 5 6 7
 • Akcja „Góra Grosza” galeria ...
  W okresie od 27 listopada 2017r. do 2 stycznia 2018r. w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
  Ogółem podczas XVIII edycji akcji zebraliśmy 1052,62zł
 • 12 marca Konkurs recytatorski klas I - III "Poetycko o zwierzętach" galeria ...
  Swoje interpretacje utworów, których bohaterami były zwierzęta, przedstawiło dwanaścioro młodych adeptów sztuki recytatorskiej. Ich występy oceniała komisja w składzie: Joanna Piętka, Agnieszka Wiśniewska oraz Pani Dyrektor Alina Jankowska. Po długich obradach wyróżniono następujących uczestników konkursu:
  Małgorzata Brzoska kl.I a "Żuk" Jan Brzechwa
  Adam Rembacz kl.I b "Żaba i podkowy" Autor nieznany
  Alicja Badzińska kl.III b "Foka" Jan Brzechwa
  Aleksandra Budynek kl.III c "Ptasi mózg" Jan Brzechwa
  Dodatkowo dostrzeżono dwie wyróżniające się interpretacje: "Po co krowom rogi na głowie?" w wykonaniu Anny Gołąb z klasy Ia oraz "Hipopotam lubi błoto" w wykonaniu Klaudii Boruckiej z klasy IIIc. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, doceniając wkład włożony w przygotowanie tekstów, kostiumów i rekwizytów. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
 • 8 marca apel z okazji Dnia Kobiet galeria ...
  Małe i duże kobiety z pewnością przeżyły miłe chwile, oglądając przedstawienie przygotowane przez klasę 4a oraz wychowawcę pana Pawła Mańczaka. Klasa czwarta godnie wkroczyła do tej bardziej dorosłej części szkolnej społeczności, debiutując na dużej scenie w sali gimnastycznej. Po aktorach nie widać było stresu, być może sprawiły to liczne rekwizyty i świetne kostiumy. Było jak na wiosnę przystało: kolorowo i trochę szalenie.
 • 7 marca przedstawienie pt. „Wóz Drzymały” galeria ...
  W tym roku mija 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Walka Polaków o niepodległość przybierała różne formy. Jednym z symboli walki i sprzeciwu wobec zaborcy był Michał Drzymała, który zamieszkał w wozie cyrkowym. Uczniowie kl. 0-V mogli poznać jego historię w czasie przedstawienia teatralnego pt. „Wóz Drzymały”.
 • 5-7 marca rekolekcje galeria ...
  Tegoroczne rekolekcje odbyły się pod hasłem Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym i przebiegały wyjątkowo, ponieważ przeprowadzili je wspólnie ksiądz proboszcz Marek Tarło-Jawtok oraz pani katechetka Irena Marczak. Jak co roku uczniowie mierzyli się z zadaniami, które pobudzały do refleksji nad cudem Zmartwychwstania. Młodzież miała również okazję do obejrzenia filmów poświęconych tematyce związanej z życiem Chrystusa oraz współczesnym dylematom i życiowym wyborom. Niecodzienne były nauki w kościele, ponieważ ksiądz proboszcz ilustrował swoje słowa krótkimi filmikami, które pozwoliły głębiej zrozumieć jego słowa. Wielu uczniów z pewnością zapamięta też choćby pierwsze słowa i melodię pieśni Hava nagila... Tak przygotowani, możemy oczekiwać Świąt Wielkanocy i za to przygotowanie dziękujemy!
 • 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych galeria ...

  Ponieważ żyli prawem wilka
  historia o nich głucho milczy.

  Zbigniew Herbert „Wilki”

 • 9 lutego WALENTYNKI galeria ...
  W tym dniu w naszej szkole działała poczta walentynkowa, a wszyscy obdarowani zostali lizakami w kształcie serca.
 • 7 lutego dyskoteka walentynkowa galeria ...
 • 1 lutego podsumowanie wojewódzkiego konkursu fotograficznego "Oaza zieleni w różnych porach roku" galeria ...
  Konkurs trwał od maja do listopada 2017 roku i polegał na systematycznej obserwacji trzech wybranych obiektów przyrodniczych, fotografowaniu ich i wypełnianiu kart pracy. Do konkursu przystąpiło 47 szkół z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowała 5-osobowa grupa uczniów z klasy VII b: Agnieszka Hoffmann, Zuzanna Kozyra, Stefan Piszczyński, Joanna Stachowiak i Klaudia Walczak. Opiekunem grupy projektowej była p. A. Szałata. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie a ich zdjęcia znajdują się w kalendarzu wydanym z tej okazji.
 • KOLOROWY UNIWERSYTET galeria ...
  W roku akademickim 2017/2018 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu już po raz siódmy jest organizatorem projektu edukacyjnego Kolorowy Uniwersytet. Kolorowy Uniwersytet to program, skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Poznania oraz województwa wielkopolskiego w wieku 8–12 lat. Jego celem jest popularyzacja nauki oraz pomoc dzieciom w rozwijaniu potencjału twórczego i intelektualnego. 9 października 2017r. w mury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wkroczyli nasi uczniowie z klas III a i III b Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie. Stali się oni jednymi z 200 studentów Kolorowego Uniwersytetu. Tego dnia dzieci uczestniczyły w prawdziwej inauguracji roku akademickiego, podczas której wysłuchały pierwszego wykładu zatytułowanego "Oko i mózg - razem czy osobno?". Uroczyste rozpoczęcie to był dopiero początek wspaniałej przygody. Przez cały rok akademicki uczniowie uczestniczą w wielu ciekawych wykładach i warsztatach, ponieważ w działania Kolorowego Uniwersytetu zaangażowały się wszystkie wydziały UAM i jednostki ogólnouczelniane. Nasi studenci, zdobędą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, ścisłych i humanistycznych, a całoroczny wysiłek uhonorowany będzie uczestnictwem w Absolutorium, na którym każdy uczeń Kolorowego Uniwersytetu otrzyma dyplom.
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie
Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl