Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl
aktualności 1 2 3 4
logo
Pragniemy poinformować, iż Zespół Szkół w Pamiątkowie uzyskał dofinansowanie dla projektu pt.:

„Poprawa kształcenia ogólnego w Zespole Szkół w Pamiątkowie poprzez doposażenie pracowni,
podniesienie kompetencji kadry i realizację dodatkowych zajęć”

Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.1. Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej, Poddziałanie 8.1.2. Kształcenie ogólne – projekty konkursowe, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest od 2 lipca 2018 r. do 28 czerwca 2019 r.

Głównym celem projektu jest: Podniesienie wiedzy i kompetencji 12 nauczycieli i 90 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół w Pamiątkowie, w tym 58 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych poprzez realizację projektu zintegrowanego, zmierzającego do poprawy warunków dydaktycznych dla uczniów, uwzględniającego działania w zakresie wsparcia uczniów w rozwijaniu kompetencji kluczowych, wsparcia indywidualnego podejścia do uczniów oraz wsparcia na rzecz nauczycieli do końca czerwca 2019 r.

Wartość projektu: 236 493,53 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 224 668,85 zł
wydarzenia 1 2 3 4
 • 2-5 października pobyt klas III gimnazjum w Rogoźnie galeria ...
  Klasy gimnazjalne IIIA i IIIB spędziły pięć dni na początku października na turnusie profilaktycznym w Rogoźnie. Turnus obfitował w przeróżne zajęcia, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Młodzież uczestniczyła w następujących zajęciach: profilaktyka uzależnień, np. profilaktyka uzależnienia od komputera i internetu, rozwijanie kluczowych umiejętności życiowych, np. rozwiązywanie konfliktów, asertywność, profilaktyka agresji i przemocy, działania alternatywne, np. trening twórczości, mini kurs gotowania.Uczniowie aktywnie i twórczo spędzili czas w Rogoźnie uczestnicząc w zajęciach warsztatowych, sportowych i artystycznych. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach integracyjnych, takich jak „Koło fortuny”, „Kocham Cię Polsko”, „Milionerzy” czy „Śpiewać każdy może…?”.
 • 2 października wycieczka klas VII
  Wycieczka klas siódmych do Szamotuł była bardzo udana. Seans filmowy „Dywizjon 303- historia prawdziwa” wywarł niesamowite wrażenie na oglądających. Miłą niespodzianką był udział w wystawie poświęconej powstaniu wielkopolskiemu, która odbyła się w gimnazjum nr 2. Wyjazd zakończyła uczta w Alanyi.
 • 24 września wybory do SU galeria ...
  W tym dniu odbyły się poprzedzone kampanią wyborczą wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Spośród 15 kandydatów uczniowie wybrali swoich 6 przedstawicieli:
  Przewodniczący: Kacper Belter, Z-ca Przewodniczącego: Alan Waligórski, Kronikarz: Matylda Wrzosek, Protokolant: Iga Wojkiewicz, Członek zarządu: Zofia Piszczyńska, Maciej Smoczyk
  Również w tym dniu odbyły się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły spośród 4 kandydatów 2 uzyskała taką samą liczbę głosów dlatego 26 września odbyła się II tura wyborów i na młodzieżowego radnego został wybrany Przemysław Niżnik. Będzie on naszym przedstawicielem wraz z Remigiuszem Miżejewskim, Hubertem Krupeckim i Maciejem Smoczykiem.
 • 21 września akcja sprzatania świata galeria ...
 • 15 września piknik powstańczy w Poznaniu galeria ...
  Tego dnia członkowie klubu udali się na PIKNIK POWSTAŃCZY do Poznania. Zobaczyli rekonstruktorów w umundurowaniu z replikami broni palnej, ułanów na koniach, artylerzystów, replikę pojazdu pancernego, szpital i pocztę polową, punk werbunkowy, ubiory z tego okresu.
 • 9 września XI Pielgrzymka Parafialna z Pamiątkowa do Cerekwicy galeria ...
  Kolejny już raz wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak, pogoda dopisywała a na twarzach gościł uśmiech. Po Mszy Świętej tradycyjnie byliśmy zaproszeni na poczęstunek przez osoby tworzące Caritas Parafialną - bardzo dziękujemy.
 • 3 września uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2018/19 galeria ...
 • 1 września uroczyste otwarcie nowej części szkoły połacząne z nadaniem Szkole Podstawowej w Pamiątkowie imienia Powstańców Wielkopolskich galeria ...

 • 22 czerwca uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18
 • Projekt „Uczeń z pasją” galeria ...
  Miasto Poznań wspólnie z Partnerem - Narodowym Forum Doradztwa Kariery realizuje projekt „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach Poddziałania 8.1.4 Kształcenie ogólne w ramach ZIT dla MOF Poznania. czytaj więcej...
  W ramach projektu Uczeń z Pasją „Kreatywne Grupy Przedsiębiorcze” uczniowie postanowili otworzyć kawiarenkę. Najpierw przeprowadzili ankietę wśród mieszkańców Pamiątkowa i okoli pytając o to czy jest taka potrzeba. Okazało się, ze wszyscy byli za.
  Znaleźliśmy informację co jest potrzebne do otwarcia kawiarni, zebraliśmy dokumentację i napisaliśmy biznesplan. W Urzędzie Pracy dowiedzieliśmy się, że możemy pozyskać dofinansowanie na działalność gospodarczą.
  Przeprowadziliśmy wizję lokalną rozmawialiśmy z właścicielem lokalu i zaprojektowaliśmy wnętrze kawiarni i zewnętrzny ogródek ze stolikami. Zaprojektowaliśmy logo „Na Kozim Rynku” oraz stworzyliśmy menu.
  Na koniec podsumowaliśmy zajęcia rozmową na temat czekającej nas przyszłości i wyborów jakie nas będą w życiu czekać. Mówiliśmy jak ważna jest kreatywność, otwartość i gotowość na zmiany. Zapraszamy na stronę projektu: https://uzp.poznan.pl/
 • „KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania" galeria ...
  W ramach projektu „KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania" uczniowie klas 1-3 naszej szkoły
  realizują zajęcia z zakresu programowania.
 • 21 czerwca bieg na orientację galeria ...
  Bieg na orientację odbył się pod hasłem niepodległa w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Klasy podzieliły się na grupy, które start i metę miały na plaży, a do pokonania 2,5 km. Musieli odnaleźć na trasie 12 punktów i wykonać przydzielone zadania sportowe jak i umysłowe. Liczył się nie tylko czas, ale i precyzyjne wykonanie zadań.
 • 20 czerwca Dzień Folkloru galeria ...
 • 18 czerwca przedstawienie klas VI galeria ...
 • 16 czerwca przedstawienie "Bears in the night" klasy V, VIa i VIb galeria ...
 • 15 czerwca konkurs recytatorski „POLSKA NASZ DOM” galeria ...
  Uczniowie kl. 1-7 SP recytowali wiersze patriotyczne związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
 • 12 czerwca pielgrzymka po I Komunii Świętej galeria ...
  Dzieci z klas 3 SP wybrały się do Szamotuł, by w Bazylice Mniejszej uczestniczyć w nowennie i mszy świętej - była to ich pielgrzymka po I Komunii Świętej. W czasie śniadania w Domu Pielgrzyma pani katechetka przybliżyła dzieciom historię Bazyliki, najbardziej podobały się legendy związane z parafią. Po zwiedzaniu świątyni przyszedł czas na lody i powrót do szkoły.
 • 9 czerwca Lednica Dziecka galeria ...
  Reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Lednicy Dziecka. Jest to impreza organizowana już od 20 lat po „dużej Lednicy”. Nie zabrakło grup dziecięcych z całej Polski, rodzin z małymi dziećmi, a upał nie okazał się wcale taki straszny. Spotkanie rozpoczęła msza święta o godzinie 12.00, bezpośrednio po niej wzięliśmy udział w śpiewach i tańcach lednickich, a na deser obejrzeliśmy barwne przedstawienie „O stworzeniu świata i zagubieniu człowieka”. Wszyscy uczestnicy mieli okazję powiedzieć symboliczne „Jestem!”, odciskając swoją dłoń na lednickim sztandarze. Spotkanie zakończyło symboliczne przejście przez „Bramę Rybę”.
 • Projekt kl. IIIc Tata - mój superhero! galeria ...
  Przez kilka dni w naszej szkole można było obejrzeć wystawę zdjęć, będącą podsumowaniem projektu "Tata - mój superhero!". Miał on na celu zaakcentowanie niezwykle ważnej roli ojca, jaką ma on do odegrania w procesie wychowawczym syna i córki. Uczniowie klasy IIIc zapozowali ze swoimi tatusiami. Dodatkowo na każdym ze zdjęć ukryliśmy rekwizyt lub motyw, będący nawiązaniem do któregoś ze słynnych obrazów. Ogłosiliśmy również konkurs, polegający na odnalezieniu jak największej liczby zakamuflowanych dzieł sztuki. Jego zwycięzcą został Adam Zerbin z klasy VIb. Nagrodę wręczymy podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a naszemu koneserowi sztuki serdecznie gratulujemy!
  Klasa III c z Wychowawczynią
  A oto rozwiązanie naszego konkursu:
  Błażej z tatą Romanem - "Autoportret z zabandażowanym uchem i fajką Van Gogha"
  Klaudia z tatą Arturem - "Dziewczyna z perłą" Jana Vermeera
  Aleksandra z tatą Pawłem - "Pomarańczarka" Aleksandra Gierymskiego
  Kalina z tatą Aleksandrem - "Błękitne tancerki" Edgara Degas
  Kacper z tatą Marcinem - "Stworzenie Adama" Michała Anioła
  Jakub z tatą Piotrem - "Gra w szachy" Sofonisby Anguissoli
  Patryk z tatą Mariuszem - "Autoportret z hiacyntem" Jacka Malczewskiego
  Julia z tatą Robertem - "Dziewczynka z chryzantemami" Olgi Boznańskiej
  Marceli z tatą Remigiuszem - "Maskarada" Tadeusza Makowskiego
  Milena z tatą Mariuszem - "Słoneczniki" Vincenta van Gogha
  Jagna z tatą Jarosławem - "Autoportret z paletą" Jacka Malczewskiego
  Antoni z tatą Zbigniewem - "Autoportret na błękitnym tle" Vincenta van Gogha
  Tymoteusz z tatą Kacprem - "Narodziny Wenus" Boticellego
 • 30 maja Dzień Europy galeria ...
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl