Zespół Szkół
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności |< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >|
wydarzenia |< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >|
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół w Pamiątkowie

 • 27-29 marca rekolekcje galeria ...
  Być trzynastym apostołem - taka myśl przewodnia towarzyszyła tegorocznym rekolekcjom, które poprowadziła siostra Danuta Pusty. Siostra będąca opiekunką młodzieży zrzeszonej w Eucharystycznym Ruchu Młodych, starała się przekazać uczniom naszej szkoły wartości, jakimi kieruje się młody ERM-ita /żyj mszą świętą, czytaj ewangelię, kochaj bliźnich oraz bądź trzynastym apostołem/. Na szczególną uwagę zasługiwały scenki przygotowane przez szkolnych członków ERM, obrazujące wydarzenia opisane w Piśmie Świętym. Nad wszystkim czuwała szkolna katechetka pani Irena Marczak. Zebrani mieli również możliwość podziwiać uczniów klas piątych w przedstawieniu przygotowanym w setną rocznicę objawień fatimskich, wyreżyserowanym przez polonistkę panią Joannę Piętkę.
 • 22 marca wycieczka klas VI do Palmiarni i na Jump Arenę galeria ...
 • 21 marca, czyli jak to z Wiosną było... galeria ...
  Tego szczególnego dnia /a potwierdzą to najstarsi uczniowie/, nie było nigdy lekcji w naszej szkole... Już od zeszłego tygodnia w gorączkowej atmosferze mali i duzi ćwiczyli repertuar, który mieli zaprezentować 21 marca. Po ostatnich próbach, sala gimnastyczna zapełniła się młodymi i bardzo młodymi ludźmi w feerii wiosennych barw. Zwarci i gotowi, oczekiwali oni na występ swój i prezentacje kolegów. Najmłodsza grupa wiekowa zaśpiewała piosenki Majki Jeżowskiej i przygotowała wiosenne bukiety. Uczniowie klas 4-6 wystąpili w wiosennym Boogie-woogie, przygotowując uprzednio choreografię do wylosowanych utworów. Wykazać się mogli również klasowi wierszokleci, układając wiosenne rymy, zawierające wyznaczone słowa. Na deser gimnazjaliści zaserwowali pyszny przegląd małych form teatralnych. Obejrzeliśmy sceny zatytułowane: Wiosna i 7 krasnoludków, Wiosna i Bestia, Wiosenne rewolucje, O dwóch takich, co ukradli Wiosnę. Ta grupa wiekowa także wykazała się własną twórczością poetycką pisząc ody do Wiosny Zanim szacowne jury podliczyło zdobyte punkty, organizatorzy imprezy (klasa 1a z wychowawczynią) przygotowali małą niespodziankę, w postaci zabawnego układu choreograficznego. Kiedy wręczono uczestnikom drobne upominki za udział w programie, Pani Dyrektor ogłosiła 22 marca dniem wolnym od pytania i sprawdzianów. Z pewnością wielu uczniów chciałoby taki dzień obchodzić częściej...
 • 16 marca Dzień Matematyki i konkurs Kangur Matematyczny galeria ...

  Zadania matematyczne podobne są do tańca i gry na fortepianie,
  bo trzeba się w nie wdrażać od lat najmłodszych

  Organizatorem Dnia Matematyki była klasa IIIB gimnazjum z wychowawczynią p. M. Lasecką. W przeddzień przygotowano wystrój szkoły: plansze z cytatami o matematyce, portrety słynnych matematyków wykonane ołówkiem przez zespoły uczniowskie klas IV-VI SP i I-III GIM. W tym dniu odbyły się konkurencje dla klas: quiz matematyczny, taniec cyfr, rozwiazywanie zadań z treścią, rozpoznawanie figur, określanie ich własności, opisywanie brył na podstawie jej siatki oraz zadania dla publiczności.
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Zespół Szkół w Pamiątkowie
Zespół Szkół w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl