Szkoła Podstawowa
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności 1 2 3 4
Podział dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na grupy rok szkolny 2017/18 pobierz

PLAN  ROZPOCZĘCIA  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018
W  SZKOLE  PODSTAWOWEJ  W  PAMIĄTKOWIE

9.00 - oddziały przedszkolne i klasy I-III szkoły podstawowej w szkole
10.30 - Msza św. dla wszystkich uczniów w kościele
11.20 - klasy IV-VII szkoły podstawowej i gimnazjum w szkole

DOWOZY
9.30 Baborówko - 9.35 Baborowo - 9.45 Witoldzin - 9.50 Żalewo - 10.00 Przecławek - 10.15 Przecław

ODWÓZ - 12.15

DYREKCJA  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ W PAMIĄTKOWIE  ZAPRASZA  RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW  PRZEDSZKOLNYCH  NA SPOTKANIE  ORGANIZACYJNE W  DNIU  30.08.2017r. O GODZ. 18.00  DO  ŚWIETLICY  SZKOLNEJ.
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2017/18 pobierz
Uchwała nr XIX/195/2016 w sprawie programu stypendialnego wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży Miasta i Gminy Szamotuły pobierz
wydarzenia 1 2 3 4
 • 21 października pasowanie uczniów klas pierwszych galeria ...
 • 20 października wycieczka klasy IIIc do Poznania galeria ...
  Celem wyprawy była wyjątkowa wystawa trwająca do stycznia w Centrum Kultury Zamek - "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst". Prace artystki są nam szczególnie bliskie, ponieważ dwa lata temu "ożywialiśmy" jej autoportret w projekcie "Żywe obrazy". Wówczas w postać Fridy Kahlo wcieliła się Maja Banasik. Teraz mogliśmy na żywo zobaczyć prace malarki i jej męża. Wywarły na nas wielkie wrażenie. Zwłaszcza, że wcześniej dokładnie zgłębiliśmy biografię artystki, co pozwoliło łatwiej odczytać symbole zawarte w obrazach. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym unikatowym na skalę europejską wydarzeniu.
 • 16 października apel z okazji Dnia Papieża Jana Pawła II galeria ...
 • 13 października apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej galeria ...
 • Czwartki lekkoatletyczne galeria ...
  Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do ogólnopolskiego programu sportowego Czwartki lekkoatletyczne. Celem jest zachęcanie dzieci do uprawiania sportu i promowanie uczniów uzdolnionych w tym kierunku. Zawody odbywają się w Szamotułach i biorą w nich udział uczniowie z całego powiatu szamotulskiego. Reprezentacja szkoły składa się z czterech uczniów: Sandry Stachowiak, Wiktorii Polaczek, Alicji Kudrej i Adama Zerbina. Pierwsze sukcesy to: I miejsce w skoku w dal Sandry Stachowiak z wynikiem 4m10cm oraz I miejsce w biegu na dystansie 600m Alicji Kudrej z czasem 2min20sek.
 • 6 października VIII rajd do grobów kobylnickich galeria ...
  W dniu 6 X 2017 grupa uczniów (Kacper Belter, Aleksandra Brzoska, Dominika Pachel, Stefan Piszczyński, Patryk Runowski i Matylda Wrzosek) pod opieką nauczycieli Pani Agnieszki Ratajczyk i Pana Pawła Mańczaka wzięła udział w VIII Rajdzie do Grobów Kobylnickich zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej Koło w Szamotułach i Zespół Szkół nr 2. Głównym punktem naszego rajdu było dotarcie do masowych grobów nieustalonych z tożsamości Polaków, straconych przez okupanta hitlerowskiego w latach 1939-1943. W lasach kobylnickich zamordowano około 2000 osób, częściowo z więzień we Wronkach i Szamotułach. W odnalezionych grobach natrafiono tylko na część ciał (około 1100 osób). W 1944 oddziały Gestapo, celem zatarcia śladów zbrodni, odkopały część zwłok i spaliły je. Trasa rajdu, w którym wzięliśmy udział, biegła z Szamotuł przez miejscowości Szczuczyn, Grabówiec aż do mogił kobylnickich, a więc drogą którą podążali ciężarówkami więźniowie. Po dotarciu na miejsce stracenia odmówiliśmy modlitwę oraz złożyliśmy kwiaty i znicze. Była to piękna lekcja trudnej historii.
 • 4 października dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka galeria ...
 • 3 października Dzień Muzyki galeria ...
 • 3 października stypendia burmistrza przyznane galeria ...
  W kwietniu 2016 roku, na wniosek Burmistrza Włodzimierza Kaczmarka, Rada Miasta i Gminy Szamotuły podjęła uchwałę w sprawie programu stypendialnego wspierania edukacji dzieci i młodzieży Miasta i Gminy Szamotuły. Upoważnione osoby i instytucje mogły do 10 września tego roku składać odpowiednie wnioski. Stypendia przyznawano w czterech kategoriach: za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, osiągnięcia naukowe oraz osiągnięcia artystyczne. Stypendia za wyniki w nauce otrzymali: Aleksandra Brzoska, Kacper Belter, Dominika Natkaniec, Dagmara Czysta, Dominika Pachel, Stanisław Dolata oraz Maciej Smoczyk za osiągnięcia sportowe. Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek osobiście pogratulował wyróżnionym uczniom i wręczył stosowne zaświadczenia.
 • 28 września Europejski Dzień Języków galeria ...
 • 26 września wycieczka klasy IIIc do Torunia galeria ...
  Podczas kilkugodzinnego pobytu w Toruniu zobaczyliśmy najważniejsze atrakcje tego nadwiślańskiego miasta. Przewodnik w przebraniu Mikołaja Kopernika nakreślił nam historię Torunia, nierozerwalnie związaną z krzyżakami. Odwiedziliśmy też Planetarium i Geodium, nie odmówiliśmy sobie również pogłaskania rzeźby psa Filusia. Jednak największe wrażenie wywarła na nas wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie zgłębialiśmy tajniki sztuki piekarniczej. Do domów wróciliśmy nieco zmęczeni, ale za to z głowami pełnymi pięknych wspomnień.
 • 22 września wybory uzupełniające do SU galeria ...
  Po wcześniejszej kampanii wyborczej, uczniowie naszej szkoły w wyborach uzupełniających wybrali swoich przedstawicieli do Zarządu SU: przewodnicząca: Aleksandra Brzoska, z-ca przewodniczącej: Patryk Runowski, kronikarka: Matylda Wrzosek, protokolant: Krzysztof Brzoski, członkowie Zarządu SU: Maciej Smoczyk, Przemysław Niżnik
 • 17 września X Piesza Parafialna Pielgrzymka do Cerekwicy galeria ...
  W tym roku na szlak pielgrzymi wyruszyło 41 osób. Po drodze nie zabrakło modlitwy różańcowej, rozważań drogi krzyżowej przedstawionej przez młodzież z Eucharystycznego Ruchu Młodych, był też czas dla bliźniego i na mały odpoczynek. Po Mszy Świętej Odpustowej, jak co roku zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek do Domu Parafialnego, który przygotowały dla nas panie działające w Caritas. W tym roku w drogę powrotną szło 12 osób... Zapraszamy już za rok!
 • 15 września akcja "Sprzątanie Świata" galeria ...
 • 4 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 galeria ...
 • 1 września msza św. za Ojczyznę galeria ...
  Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli we mszy św. za Ojczyznę i złożyli kwiaty na cmentarzu w Cerekwicy w 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie
Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl