Szkoła Podstawowa
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności 1 2 3 4 5 6 7
wydarzenia 1 2 3 4 5 6 7
 • 20 kwietnia Dzień Ziemi galeria ...
  Apel z okazji Dnia Ziemi przygotowała klasa 4b razem z wychowawczynią panią Agnieszką Wiśniewską. Uczniowie przedstawili sposoby na segregację śmieci i jeszcze raz przypomnieli zebranym zasady tej segregacji.
 • 18-20 kwietnia egzamin gimnazjalny galeria ...
  Klasa trzecia gimnazjum zmagała się z zadaniami egzaminacyjnymi części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej. Na wyniki przyjdzie nam zaczekać aż do czerwca, ale uczniowie mogą na razie odetchnąć z ulgą, że egzamin już za nimi.
 • 17 kwietnia konferencja polskich Młodzieżowych Rad w Warszawie galeria ...
  W Warszawie odbyła się konferencja polskich Młodzieżowych Rad – Młodzi 2.0. Młodzieżowe Rady na stulecie Niepodległości. Naszą gminę reprezentował Maciej Smoczyk jako Przewodniczący wraz z Zastępcą. Podczas spotkania w Sejmie RP odbyły się spotkania z posłami, pokazano filmy nagodzonych rad, a podczas warsztatów omawiano funkcjonowanie młodzieżowych rad.
 • 15 kwietnia ERM na Maratonie Biblijnym w Szamotułach galeria ...
  Tradycja już naszej szkoły stał się udział młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z p. katechetka Ireną Marczak w Maratonie Biblijnym w Szamotułach. W tym roku czytaliśmy I Księgę Kronik. Byliśmy też na lodach, bo po duchowej strawie i dla ciała w ten ciepły dzień coś musiało być. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Było dużo radości i powodów do uśmiechu na twarzy.
 • 11 kwietnia koncert Tomasza Dolskiego i DJ-a Simona galeria ...
  Uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych mieli możliwość obejrzenia wspaniałego show zatytułowanego SYMFONIA NA SKRZYPCE I DJa, łączącego zarówno światło jak i dźwięk. Wystąpili wspólnie Tomasz Dolski (laureat trzeciego miejsca w pierwszej edycji programu telewizyjnego Must be the music) oraz DJ Simon,którzy zaprezentowali dosyć swobodną i oryginalną interpretację wybranych utworów muzyki klasycznej. Koncert miał charakter edukacyjny, ponieważ prowadzący obrazowo opisywał okoliczności powstania poszczególnych utworów i postaci ich twórców.
 • 11 kwietnia IV sesja Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły galeria ...
  W IV sesji Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły reprezentowali nas: A. Brzoska, H. Krupecki, R. Miżejewski, M. Smoczyk. W czasie posiedzenia odbyły się wybory na Przewodniczącego i został nim Maciej Smoczyk.
 • 6 kwietnia porozumienie Młodzieżowych Rad Wielkopolski galeria ...
  W Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli Młodzieżowych Rad z województwa wielkopolskiego – Porozumienie Młodzieżowych Rad Wielkopolski. Szamotulską MRMiG reprezentowali Maciej Smoczyk i Remigiusz Mizejewski.
 • marzec przedstawienie zwyczaje wielkanocne galeria ...
 • 21 marca powitanie wiosny galeria ...
  Tradycyjnie pierwszy wiosenny dzień uczniowie szkoły w Pamiątkowie spędzili inaczej. Klasa IIB z wychowawczynią panią Katarzyną Wentland wyznaczyła różne zadania poszczególnym klasom. Można było spróbować sił w zaprojektowaniu wiosennego kapelusza, wykonać marzannę i wiosenny bukiet. Klasa IIA gimnazjum wykonała scenkę prezentującą wiosenną prognozę pogody, a IIB pokazała skecz pt. "Odrabianie lekcji". Starsi i młodsi uczniowie wyruszyli również na spacer w poszukiwaniu oznak nadchodzącej wiosny, a w pozostałym wolnym czasie układano krzyżówki i rebusy. W finale, który miał miejsce w sali gimnastycznej zaprezentowano efekty pracy, a uczennice klasy IIB częstowały wszystkich wykonanymi przez siebie kanapkami wiosennymi.
 • Teatr Polski od kulis - wycieczka klasy IIIc galeria ...
  W mijającym tygodniu klasa III c udała się na nietypową wycieczkę. Tym razem celem swojej wizyty uczyniliśmy Teatr Polski w Poznaniu. Jest to obiekt, który powstał z inicjatywy poznaniaków w 1875 roku. Tym większą radość sprawiło nam zajrzenie za kulisy tego najstarszego, nieprzerwanie działającego polskiego teatru. Stanęliśmy na scenie, na której zamontowana była scenografia do premierowego spektaklu pt. Odys. Zasiedliśmy w loży honorowej, obejrzeliśmy scenę obrotową, garderoby, charakteryzatornię, a także Malarnię, czyli mniejszą scenę. Po tych kulturalnych wrażeniach zadbaliśmy o ciało, skacząc na trampolinach w Energi Super Parku.
 • 17 marca etap wojewódzki Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…” galeria ...
  Naszą szkołę w konkursie godnie reprezentowali: Łucja Barwińska, Kacper Belter, Aleksandra Brzoska, Oliwia Dolatowska, Alicja Kudrej, Jakub Lewicki, Aleksandra Sadek i Dominika Pachel. Trzecie miejsce w kategorii kl. VII-G zajęła Dominika Pachel. Gratulujemy!
 • 15 marca Święto Matematyki galeria ...
  Święto Matematyki rozpoczęliśmy Międzynarodowym Konkursem Kangur Matematyczny. W tym roku w naszej szkole z zadaniami konkursowymi zmagało się 42 uczniów, mamy nadzieję, że udało im się pokonać zakręty matematyczne, które pojawiły się w zadaniach.
  W czasie przerw uczniowie i nie tylko mogli rozwiązać łamigłówkę sudoku, zagrać w szachy, gry planszowe, jengę, poskładać origami, ułożyć rozmaite kształty wykorzystując tangram lub jajko Kolumba oraz rozwiązać zapałczane łamigłówki i matematyczne rebusy.
  Klasa V pod kierunkiem wychowawcy p. A. Licenowicz przygotowała matematyczne przedstawienie "na wesoło". Dwójka wagarowiczów trafia do królestwa Matematyki, gdzie m.in. odwiedzają Erastotenesa i poznają liczby pierwsze i złożone. Nastepnie spotykają Euklidesa i punkty, które opowiadają o figurach płaskich.
  Na koniec obecne klasy realizowały zadanie "budowanie wieży" mając do dyspozycji 30 kartek A4. Ponad metrowe budowle wzniosły: IVa, VIIa i IIB gim.
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie
Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl