Szkoła Podstawowa
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności 1 2 3 4
wydarzenia 1 2 3 4
 • 1 grudnia przedstawienie Bears in the night galeria ...
  W tym dniu uczniowie klasy piątej i klas szóstych wystąpili w przedstawieniu Bears in the night. Należy dodać, że przedstawienie odbyło się w języku angielskim, a uczniowie mieli swój udział w wykonaniu dekoracji i rekwizytów. Występ był bezpośrednim efektem badania naukowego z zakresu dydaktyki języków obcych. Badanie zaprojektowano we współpracy z Instytutem Dydaktyki Języka Angielskiego Wolnego Uniwersytetu w Berlinie oraz Instytutem Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przeprowadzone zostało przez nauczycielki języka angielskiego naszej szkoły (p. M. Beger-Gołąb, p. M. Michalak) oraz doktorantkę Wolnego Uniwersytetu w Berlinie - p. N. Janzen Ulbricht. Dzięki udziałowi w opisanym powyżej badaniu uczniowie mieli możliwość przyswajania języka angielskiego nowatorską metodą opartą na gestach, prowadzenia rozmów w języku angielskim z osobą anglojęzyczną
  /p. N. Janzen Ulbricht/ oraz zaprezentowania zdobytych umiejętności w formie przedstawienia.
 • 29 listopada dyskoteka andrzejkowa galeria ...
 • 29 listopada III Sesja Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły galeria ...
  Na spotkaniu Rady nasi przedstawiciele: A. Brzoska, H. Krupecki, R. Miżejewski i M. Smoczyk odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyli ślubowanie. W czasie sesji dyskutowano m.in. o rewilitalizacji centrum Szamotuł, finansach rady, stypendiach oraz ustalono plan pracy najpierwsze półrocze.
 • 26 listopada uroczystość Chrystusa Króla - przyjęcie do Eucharystycznego Ruchu Młodych galeria ...
 • 24-25 listopada nocowanie klas III w szkole galeria ...
  W nocy z 24 na 25 listopada odbyła się "Andrzejkowa noc w szkole". Uczniowie klas trzecich spotkali się o 19.00, aby po raz pierwszy spędzić w szkole wieczór i noc. Wśród atrakcji była dyskoteka andrzejkowa, lanie wosku, zabawy grupowe, nocny przemarsz z latarkami po szkole. Dzieci miały również okazję utrwalić zasady savoir-vivre'u podczas kolacji w formie szwedzkiego stołu. Obowiązkowym elementem przed snem była bitwa na poduszki. Rankiem dzieci nieco niewyspane, ale zadowolone udały się z rodzicami do domów.
 • 20 grudnia spotkanie z mistrzem fryzjerstwa Tomaszem Drabem z Kaźmierza galeria ...
 • Gminny konkurs plastyczny pod hasłem "Przygody bohaterów książek Astrid Lindgren" galeria ...
  Miło nam poinformować, że Klaudia Borucka z klasy IIIc zdobyła pierwsze miejsce w gminnym konkursie plastycznym pod hasłem "Przygody bohaterów książek Astrid Lindgren". Gratulujemy!
 • 10 listopada apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości galeria ...
  Jak co roku również SU przygotował białoczerwone kokardy dla uczczenia Święta Niepodległości przypominając jak ważna jest pamięć o przeszłości dla kształtowania przyszłości narodu. galeria
 • Kolorowy Uniwersytet galeria ...
  Kolorowy Uniwersytet to projekt edukacyjny, którego organizatorem jest Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a jego celem jest popularyzacja nauki oraz pomoc dzieciom w wieku szkolnym w rozwijaniu potencjału twórczego i intelektualnego. 9 października uczniowie klas III a i III b stali się studentami Kolorowego Uniwersytetu. Dzieci uczestniczyły w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018, podczas której wysłuchali pierwszego wykładu zatytułowanego "Oko i mózg - razem czy osobno?". Niedawno nasi mali studenci wzięli udział w kolejnym spotkaniu, które odbyło się na Wydziale Matematyki i Informatyki a tematem były duże liczby. Dr Bartłomiej Bzdęga wprowadził uczniów w niezwykły świat mnożenia, dodawania, dzielenia.
 • 8 listopada wycieczka klas VI i VII do Poznania galeria ...
  Spacer po Cytadeli, poznanie jej historii i miejsc związanych z walkami o wolny Poznań w XIX i XX wieku (wykonanie kart pracy). Wizyta w Muzeum Uzbrojenia. Chwila relaksu w kinie.
 • 30 października Bal Wszystkich Świętych galeria ...
  Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Przybyło blisko czterdziestu "Aniołów i Świętych", a wśród nich: św. Jan Paweł II, św. Franciszek z Asyżu, św. Dominik Savio, św. Franciszek Marto, św. Helena jak też św. Małgorzata. Byli obecni także przedstawiciele działającego w naszej szkole Eucharystycznego Ruchu Młodych, jak też absolwenci z tego ruchu. Nad całością czuwały p. Hanna, p.Joanna, p. Agnieszka oraz p. katechetka Irena w tym roku przebrana za anioła. W czasie całego balu nie zabrakło zadań związanych z życiem świętych. Każdy z uczestników opuszczał sale z uśmiechem na twarzy i niespodzianką w dłoni. Kolejny bal już za rok...
 • 30 października PAMIĘTAJMY O TYCH CO ODESZLI… galeria ...

  A choć ich życia płomień zgasł,
  To myśli o nich są przecież w nas".

  Maria Czerkawska "Zaduszki"

  Każdego roku Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem PCK odwiedzają groby nauczycieli, którzy uczyli w naszej szkole i zapalają znicze. Na starym cmentarzu porządkują opuszczone groby i mogiłę powstańców wielkopolskich, a zapalonym zniczem przypominają jak ważna jest pamięć o tych co odeszli.
 • 27 października wybory do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły galeria ...
  W naszej szkole, po wcześniejszej kampanii wyborczej, odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły. Naszymi przedstawicielami zostali: A. Brzoska, H. Krupecki, R. Miżejewski, M. Smoczyk.
 • 24 października konkurs recytatorski pod hasłem "W magicznym świecie Wandy Chotomskiej". galeria ...
  W szranki stanęło 11 uczestników z klas I-III, interpretując między innymi takie wiersze, jak "Kurcze blade", "Makaron", "Uliczka tabliczki mnożenia", "Placek", "Dlaczego ciele ogonem miele?". Ich dokonania oceniała komisja w składzie: p. Renata Wielińska-Sorbian, p. Joanna Piętka i p. Irena Marczak. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom, ale na szczególne uznanie komisji zasłużyły cztery recytatorki: Anna Gołąb, Alicja Badzińska, Klaudia Borucka i Aleksandra Budynek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie
Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl