Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl
aktualności 1 2 3
Szanowni Państwo!
Przygotowujemy się do uroczystości nadania szkole sztandaru. Wszyscy, którzy chcieliby finansowo wesprzeć inicjatywę Rady Rodziców, mogą dokonać wpłaty na jej konto:
07 9072 0002 2004 0407 3545 0001, z dopiskiem w tytule SZTANDAR

Z poważaniem
Alina Jankowska
dyrektor szkoły


Szanowni Państwo!
Informuję, że z inicjatywy społecznej, powstał pomysł zbierania środków na odnowienie elewacji starej szkoły. Pomysł, który jest dowodem wdzięczności za podjęte w ostatnim czasie na naszym terenie inwestycje /rozbudowa szkoły, remont ulicy Dworcowej, Przecławskiej, zagospodarowanie plaży/, zyskał aprobatę szerokiej rzeszy mieszkańców, dyrekcji i rady pedagogicznej szkoły. Kto zechciałby dołączyć do akcji, proszony jest o dokonanie wpłaty na:
Konto Rady Rodziców SP w Pamiątkowie:
07 9072 0002 2004 0407 3545 0001, z dopiskiem w tytule ELEWACJA

Mamy nadzieję, że podjęta inicjatywa, za którą bardzo dziękuję, doprowadzi do tego, że nasz kompleks szkolny będzie prezentował się jeszcze piękniej.

Z poważaniem
Alina Jankowska
dyrektor szkoły


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2018/19 pobierz
Kalendarz roku szkolnego 2018/19 pobierz
wydarzenia 1 2 3
 • 30 listopada zajęcia projektowe z matematyki i geografii galeria ...
 • 29 listopada dyskoteka andrzejkowa galeria ...
 • 29 listopada warsztaty kulinarne i kulturowe w języku angielskim galeria ...

  Uczestnicy zajęć rozwijających z języka angielskiego /uczniowie klas VI/ odwiedzili jedną z poznańskich szkół językowych, która zorganizowała dla nich warsztaty kulinarne i kulturowe. Zajęcia poprowadził prawdziwy Amerykanin - Anthony. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję rozmawiać w języku angielskim z osobą natywną, doskonaląc przy tym swoje umiejętności kulinarne i świetnie się bawiąc. Zajęcja zakończyły się konsumpcją wspólnych wypieków :)
  Wycieczka uczniów została dofinansowana przez Bank Spółdzielczy Duszniki.
  Serdecznie dziękujemy!
  Monika Michalak

 • 11 listopada Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości - Msza Święta w kościele w Pamiątkowie i w Cerekwicy galeria ...
 • 9 listopada uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości galeria ..., hymn Polski film ...
  Setna rocznica odzyskania Przez Polskę niepodległości została uczczona w naszej szkole w niezwykły sposób. Wszyscy obecni uczestnicy szkolnej społeczności odśpiewali hymn państwowy. Klasa 3b bardzo dojrzale zaprezentowała program artystyczny, który wzruszył publiczność. Nie zabrakło pieśni patriotycznych oraz nowoczesnego akcentu - piosenki "Kocham Wolność" w wykonaniu Chłopców z Placu Broni.
 • 6 października II Powiatowy Konkurs Flażoletowy galeria ...
  W naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Flażoletowy, w którym wzięło udział 30 uczniów z 7 szkół podstawowych powiatu szamotulskiego /Brodziszewa, Dusznik, Nowej Wsi, Otorowa, Szamotuł, Pamiątkowa/. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru "Vivace" w Pamiątkowie, Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie oraz Starostwo Powiatowe w Szamotułach. Uczestnicy byli oceniani przez profesjonalne jury w składzie: p. Emilia Mieczkowska, p. Marcjanna Nowak w kategoriach: solista i zespół oraz trzech kategoriach wiekowych.
  Oto wyniki konkursu:
  - kategoria klas II-IV:
  soliści:
  I m. Dominik Frąckowiak SP nr1 Szamotuły,
  zespoły:
  I m. nie przyznano,
  II m. Jagoda Jaworska i Aurelia Fik SP nr1 Szamotuły,
  III m. Halina Renn, Zofia Płoska, Natalia Kalinowska SP nr1 Szamotuły;
  - kategoria klas V-VI:
  soliści:
  I m. nie przyznano
  II m. Stanisław Paczkowski SP Nowa Wieś,
  III m. Marta Kieruj SP Otorowo,
  zespoły:
  I m. Gabriela Kayzderska, Alicja Kałużna, Kinga Siekierska SP Brodziszewo,
  II m. Marta Brandyk, Roksana Świtała, Antonina Kotek, Maria Radziejewska SP Duszniki,
  III m.- Oliwia Dolatowska, Zofia Piszczyńska SP Pamiątkowo,
  wyróżnienie:
  Wiktoria Heba, Amelia Klimczak, Aleksandra Nykaza SP Nowa Wieś; Nina Golon, Anastazja Fricz, Marta Machaj, Maria Kapłon SP nr3 Szamotuły;
  - kategoria klas VII-VIII i gimnazjum:
  soliści:
  I m.- Olga Sikorska SP Nr 3 Szamotuły,
  II m.- nie przyznano,
  III m. - Marika Gąsiorowska SP Pamiątkowo,
  zespoły:
  I m.- Weronika Cichocka, Aleksandra Lewandowska,
  II m.- Dagmara Czysta, Dominika Pachel.
  Dodatkowo nagrodzono wykonanie utworu patriotycznego. Najlepiej wśród solistów wykonała go Olga Sikorska /SP nr3 w Szamotułach/, a wśród zespołów Dagmara Czysta i Dominika Pachel /SP w Pamiątkowie/.
  . Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody zakupione dzięki dotacji otrzymanej od Starostwa Powiatowego w Szamotułach.
 • galeria ...
 • 31 października przedstawiciele naszej szkoły na Apelu Poległych w Szamotułach galeria ... oglądaj ...
 • 29 października Bal Wszystkich Świętych galeria ...
 • 27 października rajd niepodległościowy galeria ...
  W tym dniu odbył się rajd dla uczczenia 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie naszej szkoły pokonali pieszo trasę na cmentarz do Cerekwicy. Zapalili znicze na grobach nauczycieli, którzy uczyli w naszej szkole, a na Starym Cmentarzu uporządkowali groby i zaśpiewali pochowanym tam powstańcom szkolny hymn.
 • 24 wycieczka klas VI galeria ...
  Klasy VI udały się do Bramy Poznania aby wziąć udział w zajęciach terenowych na Ostrowie Tumskim "Kiedy Poznań był grodem", które miały na celu rozwijanie umiejętności dokonywania porównań oraz ćwiczenie wyobraźni przestrzennej. Po aktywnej lekcji historii, geografii i plastyki udaliśmy się do kina na seans filmowy.
 • 24 października Klub Młodzieżowy Pamięci Powstania Wielkopolskiego na uroczystości w Lusowie galeria ...
  Przedstawiciele Klubu Młodzieżowego Pamięci Powstania Wielkopolskiego D. Pachel i S. Piszczyński reprezentowali naszą szkołę w Lusowie na uroczystości związanej z 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbyło się również podsumowanie konkursu fotograficznego „Pamiętamy w 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”, w którym absolwentka naszej szkoły Natalia Prentka zajęła 3 miejsce.
 • 19 października zajęcia rozwijające z matematyki galeria ...
 • 16 października Dzień Papieski galeria ...
 • 16 października wycieczka klas IV galeria ...
  Klasy IV ucestniczyły w lekcji muzealnej o mumifikacji "Mózg przez nos" w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu oraz lekcji w kinie o nastrojach, emocjach i efektach specjalnych w filmie na podstawie filmu "Zegar Czarnoksiężnika".
 • 15-19 października tydzień powstańczy galeria ...
  W związku z przypadającą w tym roku 100-tną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez cały rok o tym sobie przypominamy. Od 15 do 19 października trwał tydzień powstańczy, każdy dzień związany był z tą rocznicą. W poniedziałek w czasie apelu przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia z Powstania Wielkopolskiego i przeprowadziliśmy ankietę na temat patriotyzmu. We wtorek – licz daty, był to dzień matematyczny, a wyniki związane były z datą rozpoczęcia i zakończenia powstania. W środę na sportowo – w czasie przerw można było sprawdzić m.in. swoją szybkość na torze przeszkód, celność rzutów do celu. W czwartek przy pieśniach patriotycznych odbyły się warsztaty rozetkowe. Piątek to dzień sprawdzenia wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – rozgrywki w kahoota między klasami.
 • 13 października pasowanie uczniów klas I galeria ...
 • 12 października Dzień Edukacji Narodowej galeria ...
  W barwnej oprawie odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa 3a gimnazjum zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie i muzyczne, występując w krótkich scenkach z życia szkoły. Przedstawienie podobało się zarówno uczniom, nauczycielom jak i zaproszonym gosciom.
 • 10 października dyskoteka z okazji dnia chłopaka galeria ...
 • 3 października wycieczka klas VIII do Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie galeria ...
  Uczniowie obejrzeli film z relacjami świadków historii, którzy znaleźli się w obozie karno-śledczym w Żabikowie. Zwiedzili wystawę „Miejsca zniewolenia w okupowanym Poznaniu 1939–1945”, a w czasie wykładu dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne w okupowanej Wielkopolsce podczas II wojny światowej. Następnie w kinie obejrzeli film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który przybliżył im historię legendarnych polskich pilotów służących w RAF-ie.
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl