Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl
aktualności 1 2 3 4
logo
wydarzenia 1 2 3 4
 • Szlachetna Paczka galeria ...
  W tym roku nasza szkoła po raz piąty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Inicjatorem zbiórki /podobnie jak w dwóch ubiegłych latach/ była klasa IIIA gimnazjum. Jak zwykle nie zawiedli Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, którzy okazali wielkie serce, przyczyniając się do skompletowania paczki dla potrzebującej Rodziny. W sobotę 8 grudnia 2018 roku kilkanaście wielkich pudeł zotało przetransportowanych do magazynu Szlachetnej Paczki we Wronkach, skąd tego samego dnia trafiło do Rodziny.
  W imieniu wolontariuszy Szlachetnej Paczki i przede wszystkim obdarowanej Rodziny serdecznie DZIĘKUJĘ.
  Pomaganie jest fajne!
  Monika Michalak
 • 12 grudnia spotkanie z autorem książek Łukaszem Wierzbickim galeria ...
  W wyjątkowym spotkaniu autorskim wzięli udział 12.12.2018 roku uczniowie naszej szkoły. Tego dnia szkoła gościła Łukasza Wierzbickiego- autora książek dla dzieci i młodzieży, starającego się ocalić od zapomnienia prawdziwe, wartościowe historie. Uczniowie klas 1-3 poznali historię niezwykłego podróżnika Kazimierza Nowaka, bohatera książki pt. „Afryka Kazika”, który w latach 30. XX wieku odbył niesamowitą podróż przez Afrykę. Czarny Ląd przemierzał rowerem, konno, czółnem i na wielbłądzie. Z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o Aleksandrze Dobie i jego transatlantyckiej wyprawie kajakowej opisanej w książce pt. „Ocean to pikuś”. Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych poznali losy niedźwiedzia Wojtka, który z żołnierzami Armii Andersa przemierzył szlak prowadzący z Persji aż do Włoch, by na koniec zamieszkać w zoo w Edynburgu. Historię tę Łukasz Wierzbicki przedstawił w książce pt. „Dziadek i niedźwiadek”. Podczas spotkania autor wzbogacał swoje opowieści wieloma fotografiami, filmami, nagraniami odgłosów natury. Stare kufry i walizki skrywały rekwizyty, które również ubarwiały opowieści. Łukasz Wierzbicki łączy w sobie cechy interesującego, wartościowego pisarza i wspaniałego opowiadacza, obdarowanego subtelnym poczuciem humoru. Dzięki temu uczestnicy spotkań słuchali opowiadanych przez niego historii z zapartym tchem i dużym zainteresowaniem.
 • 3-7 grudnia TYDZIEŃ WOLONTARIATU pod hasłem: "TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA" galeria ...
  Zapraszamy do wspólnego świętowania TYGODNIA WOLONTARIATU.
  Jest to szczególny czas, kiedy właśnie wtedy, możemy podziękować wszystkim tym , którzy bezinteresownie ofiarowują innym swój wolny czas, zainteresowanie , uśmiech i serce.
  Plan tygodnia:
  Poniedziałek 3.12.18r. - akcja DUŻY czyta MAŁEMU
  Wtorek 4.12.18r. - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY na dużej przerwie (dziedziniec szkolny) oraz akcja DUŻY czyta MAŁEMU
  Środa 5.12.18r.- akcja DUŻY czyta MAŁEMU
  Czwartek 6.12.18r. - spotkanie z Mikołajem na dużym ekranie podczas dużej przerwy w sali nr 26 oraz LOTERIA ŚW. MIKOŁAJA
  Piątek 7.12.18r.- MIKOŁAJKOWY KONKURS RECYTATORSKI (świetlica szkolna) godz. 13.30, PIERNIKOWANIE godz. 16.00 - 18.00

  Każdy może być WOLONTARIUSZEM jeśli tego bardzo chce!
  Możecie dołączyć się do wspólnej wielkiej zbiórki produktów spożywczych dla osób, korzystających z jadłodajni dla ubogich, przy Domu Dziecka w Szamotułach. Produkty można przynosić do organizatorów Tygodnia Wolontariatu lub do pokoju nauczycielskiego w nowej części szkoły.

  W GRUPIE SIŁA! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! DOŁĄCZCIE DO NAS!

  Organizatorzy TYGODNIA WOLONTARIATU:
  PCK - p. Agnieszka Wozowska i p. Agnieszka Wiśniewska
  Szkolne Koło Wolontariatu WIELKODUCHY - p. Agnieszka Szałata i p. Agnieszka Kęsy
  Samorząd Uczniowski - p. Agnieszka Ratajczyk
 • SZKOŁA MAŁEGO INŻYNIERA głosuj, oglądaj
  Nasza szkoła bierze udział w III edycji Szkoły Małego Inżyniera. Liczą się głosy. Zapraszam rodziców, uczniów, nauczycieli oraz ich rodziny i znajomych do głosowania!
  logo
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl