Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności 1 2 3
logo
Pragniemy poinformować, iż Zespół Szkół w Pamiątkowie uzyskał dofinansowanie dla projektu pt.:

„Poprawa kształcenia ogólnego w Zespole Szkół w Pamiątkowie poprzez doposażenie pracowni,
podniesienie kompetencji kadry i realizację dodatkowych zajęć”

Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.1. Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej, Poddziałanie 8.1.2. Kształcenie ogólne – projekty konkursowe, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest od 2 lipca 2018 r. do 28 czerwca 2019 r.

Głównym celem projektu jest: Podniesienie wiedzy i kompetencji 12 nauczycieli i 90 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół w Pamiątkowie, w tym 58 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych poprzez realizację projektu zintegrowanego, zmierzającego do poprawy warunków dydaktycznych dla uczniów, uwzględniającego działania w zakresie wsparcia uczniów w rozwijaniu kompetencji kluczowych, wsparcia indywidualnego podejścia do uczniów oraz wsparcia na rzecz nauczycieli do końca czerwca 2019 r.

Wartość projektu: 236 493,53 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 224 668,85 zł
wydarzenia 1 2 3
 • 6 października II Powiatowy Konkurs Flażoletowy galeria ...
  W naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Flażoletowy, w którym wzięło udział 30 uczniów z 7 szkół podstawowych powiatu szamotulskiego /Brodziszewa, Dusznik, Nowej Wsi, Otorowa, Szamotuł, Pamiątkowa/. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru "Vivace" w Pamiątkowie, Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie oraz Starostwo Powiatowe w Szamotułach. Uczestnicy byli oceniani przez profesjonalne jury w składzie: p. Emilia Mieczkowska, p. Marcjanna Nowak w kategoriach: solista i zespół oraz trzech kategoriach wiekowych.
  Oto wyniki konkursu:
  - kategoria klas II-IV:
  soliści:
  I m. Dominik Frąckowiak SP nr1 Szamotuły,
  zespoły:
  I m. nie przyznano,
  II m. Jagoda Jaworska i Aurelia Fik SP nr1 Szamotuły,
  III m. Halina Renn, Zofia Płoska, Natalia Kalinowska SP nr1 Szamotuły;
  - kategoria klas V-VI:
  soliści:
  I m. nie przyznano
  II m. Stanisław Paczkowski SP Nowa Wieś,
  III m. Marta Kieruj SP Otorowo,
  zespoły:
  I m. Gabriela Kayzderska, Alicja Kałużna, Kinga Siekierska SP Brodziszewo,
  II m. Marta Brandyk, Roksana Świtała, Antonina Kotek, Maria Radziejewska SP Duszniki,
  III m.- Oliwia Dolatowska, Zofia Piszczyńska SP Pamiątkowo,
  wyróżnienie:
  Wiktoria Heba, Amelia Klimczak, Aleksandra Nykaza SP Nowa Wieś; Nina Golon, Anastazja Fricz, Marta Machaj, Maria Kapłon SP nr3 Szamotuły;
  - kategoria klas VII-VIII i gimnazjum:
  soliści:
  I m.- Olga Sikorska SP Nr 3 Szamotuły,
  II m.- nie przyznano,
  III m. - Marika Gąsiorowska SP Pamiątkowo,
  zespoły:
  I m.- Weronika Cichocka, Aleksandra Lewandowska,
  II m.- Dagmara Czysta, Dominika Pachel.
  Dodatkowo nagrodzono wykonanie utworu patriotycznego. Najlepiej wśród solistów wykonała go Olga Sikorska /SP nr3 w Szamotułach/, a wśród zespołów Dagmara Czysta i Dominika Pachel /SP w Pamiątkowie/.
  . Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody zakupione dzięki dotacji otrzymanej od Starostwa Powiatowego w Szamotułach.
 • galeria ...
 • 31 października przedstawiciele naszej szkoły na Apelu Poległych w Szamotułach galeria ... oglądaj ...
 • 29 października Bal Wszystkich Świętych galeria ...
 • 27 października rajd niepodległościowy galeria ...
  W tym dniu odbył się rajd dla uczczenia 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie naszej szkoły pokonali pieszo trasę na cmentarz do Cerekwicy. Zapalili znicze na grobach nauczycieli, którzy uczyli w naszej szkole, a na Starym Cmentarzu uporządkowali groby i zaśpiewali pochowanym tam powstańcom szkolny hymn.
 • 24 wycieczka klas VI galeria ...
  Klasy VI udały się do Bramy Poznania aby wziąć udział w zajęciach terenowych na Ostrowie Tumskim "Kiedy Poznań był grodem", które miały na celu rozwijanie umiejętności dokonywania porównań oraz ćwiczenie wyobraźni przestrzennej. Po aktywnej lekcji historii, geografii i plastyki udaliśmy się do kina na seans filmowy.
 • 24 października Klub Młodzieżowy Pamięci Powstania Wielkopolskiego na uroczystości w Lusowie galeria ...
  Przedstawiciele Klubu Młodzieżowego Pamięci Powstania Wielkopolskiego D. Pachel i S. Piszczyński reprezentowali naszą szkołę w Lusowie na uroczystości związanej z 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbyło się również podsumowanie konkursu fotograficznego „Pamiętamy w 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”, w którym absolwentka naszej szkoły Natalia Prentka zajęła 3 miejsce.
 • 19 października zajęcia rozwijające z matematyki galeria ...
 • 16 października Dzień Papieski galeria ...
 • 16 października wycieczka klas IV galeria ...
  Klasy IV ucestniczyły w lekcji muzealnej o mumifikacji "Mózg przez nos" w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu oraz lekcji w kinie o nastrojach, emocjach i efektach specjalnych w filmie na podstawie filmu "Zegar Czarnoksiężnika".
 • 15-19 października tydzień powstańczy galeria ...
  W związku z przypadającą w tym roku 100-tną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez cały rok o tym sobie przypominamy. Od 15 do 19 października trwał tydzień powstańczy, każdy dzień związany był z tą rocznicą. W poniedziałek w czasie apelu przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia z Powstania Wielkopolskiego i przeprowadziliśmy ankietę na temat patriotyzmu. We wtorek – licz daty, był to dzień matematyczny, a wyniki związane były z datą rozpoczęcia i zakończenia powstania. W środę na sportowo – w czasie przerw można było sprawdzić m.in. swoją szybkość na torze przeszkód, celność rzutów do celu. W czwartek przy pieśniach patriotycznych odbyły się warsztaty rozetkowe. Piątek to dzień sprawdzenia wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – rozgrywki w kahoota między klasami.
 • 13 października pasowanie uczniów klas I galeria ...
 • 12 października Dzień Edukacji Narodowej galeria ...
  W barwnej oprawie odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa 3a gimnazjum zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie i muzyczne, występując w krótkich scenkach z życia szkoły. Przedstawienie podobało się zarówno uczniom, nauczycielom jak i zaproszonym gosciom.
 • 10 października dyskoteka z okazji dnia chłopaka galeria ...
 • 3 października wycieczka klas VIII do Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie galeria ...
  Uczniowie obejrzeli film z relacjami świadków historii, którzy znaleźli się w obozie karno-śledczym w Żabikowie. Zwiedzili wystawę „Miejsca zniewolenia w okupowanym Poznaniu 1939–1945”, a w czasie wykładu dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne w okupowanej Wielkopolsce podczas II wojny światowej. Następnie w kinie obejrzeli film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który przybliżył im historię legendarnych polskich pilotów służących w RAF-ie.
 • 2 października wycieczka klas VII
  Wycieczka klas siódmych do Szamotuł była bardzo udana. Seans filmowy „Dywizjon 303- historia prawdziwa” wywarł niesamowite wrażenie na oglądających. Miłą niespodzianką był udział w wystawie poświęconej powstaniu wielkopolskiemu, która odbyła się w gimnazjum nr 2. Wyjazd zakończyła uczta w Alanyi.
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl