Szkoła Podstawowa
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności 1 2 3 4 5 6
Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Pamiątkowie w roku szkolnym 2018/19
w postępowaniu uzupełniającym pobierz
Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Pamiątkowie w roku szkolnym 2018/19 pobierz
Lista dzieci przyjętych do klasy I w Szkole Podstawowej w Pamiątkowie w roku szkolnym 2018/19 pobierz
Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy I w Szkole Podstawowej w Pamiątkowie w roku szkolnym 2018/19 pobierz
Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Pamiątkowie w roku szkolnym 2018/19 pobierz
Informuję, że w wyniku głosowania, kandydatem na patrona szkoły zostali POWSTAŃCY WIELKOPOLSCY. W dniu 22.03.2018r. w imieniu Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły został złożony wniosek do Rady Miasta i Gminy Szamotuły o nadanie szkole z dniem 1.09.2018r. imienia Powstańców Wielkopolskich.

Z poważaniem
Alina Jankowska
dyrektor szkoły


wydarzenia 1 2 3 4 5 6
 • 30 maja Dzień Europy galeria ...
 • 24 maja XVII Międzyszkolny Konkurs Religijny w Przyborowie galeria ...
  W tym roku tradycyjnie nasi uczniowie również wzieli udział w konkursie. Dominika Pachel, Wiktoria Jeżak i Przemysław Niźnik zmagali się z pytaniami dotyczącymi Ewangelii wg św. Marka.
 • 22 maja wycieczka klas V-VII galeria ...
  Klasy piąta, szóste i siódme były tego dnia na spektaklu teatralnym pt. "Hobbit". Nastepnie zwiedziły Muzeum Powstania Wielkopolskiego w ramach realizowanego projektu dotyczącego 100-lecia odzyskania niepodległości. Wycieczkę urozmaiciła wizyta w parku trampolin Energi Super Park.
 • 15 maja Discovering linguistic landscape of Poznań /odkrywanie krajobrazu językowego Poznania/ galeria ...
  Nietypowe zajęcia z języka angielskiego dla klasy piątej i klas szóstych odbyły się w terenie /w centrum Poznania/ oraz na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia przeprowadzone zostały przy udziale i pomocy studentów Instytutu Lingwistyki Stosowanej. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i mieli za zadanie wyszukać w otoczeniu elementy krajobrazu językowego, a w dalszej, warsztatowej części nanieść wyszukane elementy na wykonane przez siebie fragmenty mapy miasta. Należy dodać, że te nietypowe zajęcia były zwieńczeniem kilku tygodni przygotowań, podczas których uczniowie skrzętnie starali się odnotować, jakie elementy języka angielskiego można znaleźć w pobliżu miejsca zamieszkania. Warsztaty zostały zorganizowane przez panią Monikę Michalak. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowali wychowawcy. Wyjazd był bezpłatny dla uczniów dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców SP w Pamiątkowie.
 • 11 maja Dzień Flagi RP galeria ...
 • 8 maja klasa IIIc z wizytą w Rogalinie i Kórniku galeria ...
  W mijającym tygodniu klasa IIIc wyruszyła na kolejną już wycieczkę. Za cel podróży obraliśmy tym razem dwie perły wielkopolskiej architektury - pałac w Rogalinie oraz zamek w Kórniku. W Rogalinie oprócz pałacu i starych dębów, odwiedziliśmy również tamtejszą galerię obrazów, gdzie odbyliśmy lekcję muzealną. Podziwialiśmy również na żywo obraz Jacka Malczewskiego "Tobiasz i Parki", który w zeszłym roku był bohaterem naszych "Żywych obrazów". Nie omieszkaliśmy zrobić sobie przy nim pamiątkowego zdjęcia. Kolejnym punktem naszej wycieczki był zamek w Kórniku. Zwiedzaliśmy go w owianych już legendą papciach, które mają za zadanie chronić drogocenną posadzkę przed zniszczeniem. Przy okazji chodzenie w nich dostarczyło nam wiele frajdy. Największe zainteresowanie wzbudziła legenda o duchu Białej Damy, której portret wisi w jednej z zamkowych sal. Wycieczkę możemy podsumować jednym zdaniem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Wizytę w Rogalinie i Kórniku polecamy wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji się tam wybrać. To zaledwie godzina drogi od Pamiątkowa, a wrażenia niesamowite.
 • 7-10 maja wycieczka chórzystów, wolontariuszy i klasy IIIB gim do Krakowa, Wieliczki i Zakopanego galeria ...
 • 28 kwietnia Śpiewajaca Polska 2018 galeria ...
  Nasz chór brał udział w Konkursie Chórów Wielkopolski Północnej Projektu Akademia Chóralna - Śpiewajaca Polska 2018 w Poznaniu i zdobył Złote Pasmo /najwyższa punktacja - 97pkt./ oraz wyróżnienie specjalne za szczególny wyraz artystyczny.
 • 27 kwietnia warsztaty ze studentami psychologii galeria ...
  W piątek 27 kwietnia każda klasa uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez studentki Wydziału Psychologii UAM. Pierwsza godzina została poświęcona integracji, a w dalszej części każda klasa realizowała program indywidualny, przygotowany specjalnie dla niej. Były na przykład zajęcia z szyfrowania oraz zadania dotyczące komunikacji. Zajęcia zostały dostosowane do wieku uczestników.
 • 27 kwietnia apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja galeria ...
 • Wyniki konkursu WÓZ DRZYMAŁY galeria ...
  I MIEJSCE - Gabriela Lamcha
  II MIEJSCE - Jakub Lewicki, Tymoteusz Wozowski
  III MIEJSCE - Daria Pomiecińska
  WYRÓŻNIENIE - Marika Gąsiorowska
  GRATULUJEMY!
 • 24-26 kwietnia wycieczka klas szóstych i siódmych do Karpacza galeria ...
  Intensywną wycieczkę zaczęliśmy od próby zdobycia Śnieżki. Pierwszego dnia przeszliśmy 20 km, podziwiając spektakularne widoki. Zmęczeni, zakończyliśmy ten długi dzień w górach w pensjonacie Eden. Drugiego dnia wrażenie zrobiła na nas wizyta w tajnym laboratorium Hitlera Arado w Kamiennej Górze, w którym grupa rekonstrukcyjna przygotowała niesamowitą inscenizację. Czuliśmy się, jak w czasach drugiej wojny światowej. Mieliśmy też okazję zobaczyć Dolny Śląsk w miniaturze /Park miniatur w Kowarach/ oraz unikatowe zbiory hrabiego Schaffgotsch w Cieplicach. Trzeciego dnia zbadaliśmy tajemnice zamku Czocha, obejrzeliśmy Lubomierz, a w nim muzeum Kargula i Pawlaka oraz Wodospad Szklarki w Szklarskiej Porębie. Nad wycieczka czuwał Duch Gór.
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie
Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl