Szkoła Podstawowa
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności 1 2 3 4
Szanowni Państwo!

Z radością informuję, iż trwająca rozbudowa szkoły ma się zakończyć latem przyszłego roku. 1 września 2018 roku planowane jest jej otwarcie. Jest to dobra okazja, by nasza prawie 150-letnia szkoła nie pozostawała bezimienna. Chcielibyśmy wykorzystać ten moment do nadania jej imienia. Wszystkich, którym bliska jest Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, zachęcam do nadsyłania propozycji patrona lub patronów. Proszę również o krótkie uzasadnienie wyboru. Autorami pomysłów mogą być osoby indywidualne, rodziny lub inne grupy osób. Na propozycje czekamy do 15 listopada. Można je przesłać na adres e-mail: sppamiatkowo@wp.pl lub złożyć w sekretariacie szkoły.

Z poważaniem
Alina Jankowska
dyrektor szkoły


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/18 pobierz
wydarzenia 1 2 3 4
 • 22 grudnia Jasełka galeria ...
  W tym roku jasełka przygotowała klasa IIA gimnazjum z wychowawczynią panią Moniką Michalak. Przedstawienie składało się z dwóch części. W pierwszej przedstawiono tradycyjną rodzinę przygotowującą się do wieczerzy wigilijnej. Szczególne znaczenie w tej scenie miała postać Matki,która przypomniała o tradycjach tego dnia. W drugiej części przedstawiono biblijną scenę, w której nowonarodzony Jezus jest odwiedzany kolejno przez Pasterzy, Królów i Aniołów. Atmosfera zbliiżających się Świąt Bożego Narodzenia została wywołana również przez wspólne kolędowanie i ... obecność w stajence żywej kozy Foxy, która niewątpliwie skradła serca najmłodszej części publiczności.
 • SZLACHETNA PACZKA galeria ...
  Nasza szkoła już po raz IV wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Tym razem pomogliśmy 4-osobowej Rodzinie ze wsi Czerwonak. W sobotę, 9 grudnia 2017 r., 25 kartonów i kartoników trafiło do magazynu w Czerwonaku, skąd wolontariusze Szlachetnej Paczki zawieźli je do wybranej przez nas Rodziny. Udało się zrealizować WSZYSTKIE wymienione potrzeby Rodziny! A to wszystko dzięki wspaniałym uczniom, rodzicom i nauczycielom! Warto pomagać!
 • 17 grudnia koncert "Muzyka łączy pokolenia" galeria ...
  Drugi już koncert „Muzyka łączy pokolenia” zgromadził w tym roku więcej widzów niż w roku poprzednim. Nie zabrakło znakomitych gości, między innymi zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły pana Dariusza Wachowiaka, sołtysa Pamiątkowa pani Moniki Kuźniak, proboszcza parafii w Popówku księdza Jarosława Klupsia oraz dyrektorów szkół. Oczywiście dopisali również mieszkańcy Pamiątkowa i okolic, którzy przyszli oklaskiwać swoje pociechy. Wystąpiło Koło Śpiewackie Lira z Pniew prowadzone przez panią Urszulę Grzędę, chór Allegro ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sycynie, którym dyrygowała pani Marcjanna Nowak, Orkiestra Capella Samotulinus pod dyrekcją pana Remigiusza Skorwidera. Mieliśmy także możliwość posłuchania trzech grup wiekowych pamiątkowskiego chóru Vivace. Ponieważ koncert miał na celu wprowadzenie słuchaczy w świąteczny nastrój, wybrzmiały kolędy i pastorałki. Najbardziej wzruszającym momentem było zakończenie, kiedy to wszyscy uczestnicy odśpiewali wspólnie pastorałkę „Od serca do ucha” w opracowaniu pana Dariusza Tarczewskiego. Tradycją stanie się zapewne wręczenie uczestnikom pamiątkowych statuetek i dyplomów. Dyrektor szkoły pani Alina Jankowska zapewniła również, że koncerty „Muzyka łączy pokolenia” odbywać się będą w następnych latach.
 • 12 grudnia spotkanie opłatkowe Eucharystycznego Ruchu Młodych galeria ...
 • niezwykłe warsztaty w klasie IIIc galeria ...
  W mijającym tygodniu klasę III c odwiedził niezwykły gość. Pan Jarosław Stankowski jest tatą jednej z naszych uczennic, ale przede wszystkim nieprzeciętnie utalentowanym artystą. Podczas dwugodzinnych warsztatów Pan Jarosław zagłębił nas w arkana sztuki rysunku. Dowiedzieliśmy się, czym jest kompozycja, perspektywa, światłocień, poznaliśmy pojęcie proporcji. A wszystko poparte było przykładami dzieł mistrzów malarskich. Dzieci po raz pierwszy okazję rysować przy sztalugach. Pierwszą z prac była martwa natura, gdzie główną rolę odgrywało światło i cień. Drugie dzieło był to portret z uwzględnieniem właściwych proporcji ludzkiej twarzy. Sądząc po zaangażowaniu dzieci i wrażeniu, jakie wywarły na nich wiedza i kunszt Pana Jarosława, artystyczne ziarno zostało zasiane.
 • 4-8 grudnia TYDZIEŃ WOLONTARIATU W NASZEJ SZKOLE galeria ...
  W tym tygodniu WOLONTARIAT zachęcał nas do wspólnego świętowania dnia dobrych ludzi, aby ich docenić, by czuli, że ich działanie i aktywność jest ważna i potrzebna. W naszej szkole każdy uczeń, rodzic, pracownik, nauczyciel jest WOLONTARIUSZEM ponieważ wspiera wszystkie akcje, zbiórki, loterie, kiermasze i każde działanie WOLONTARIATU. W ramach tego tygodnia miały miejsce następujące wydarzenia: - zbiórka artykułów żywnościowych na święta dla najuboższych pod hasłem "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem",
  - KIERMASZ ŚWIĄTECZNY w celu pomocy małemu Krzysiowi w walce ze diagnozowanym złośliwym nowotworem mózgu,
  - MIKOŁAJKOWY SALON GIER PLANSZOWYCH działał na każdej dużej przerwie,
  - ZADANIA DOMOWE Z ELFAMI czyli pomoc starszych uczniów w odrabianiu zadań domowych w świetlicy szkolnej,
  - akcja czytelnicza "DUŻY czyta MAŁEMU", podczas której uczniowie z klas starszych czytali bajki i baśnie najmłodszym uczniom,
  - "MIKOŁAJKOWYM KROKIEM... " odbyło się przekazanie niespodzianek od św. Mikołaja osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym z Pamiątkowa i okolic,
  - POPOŁUDNIE Z ANIMOWANYM MIKOŁAJEM /oglądanie filmu/,
  - LOTERIA FANTOWA ŚW. MIKOŁAJA w świetlicy szkolnej.
 • 3 grudnia rajd mikołajkowy galeria ...
  W dniu 3 XII wzięliśmy udział w ostatnim rajdzie PTTK w tym roku. O godzinie 7.20 wyruszyliśmy autobusem z Pamiątkowa na trasę rajdu mikołajkowego, który w tym roku odbył się w okolicach Pniew. Maszerowaliśmy między innymi ścieżką edukacyjną Szlakiem Kani Rudej oraz odpoczywaliśmy przy ognisku przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dąbrowie. Meta rajdu została zlokalizowana w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach. O godzinie 15.00 wróciliśmy do Pamiątkowa.
 • 1 grudnia przedstawienie Bears in the night galeria ...
  W tym dniu uczniowie klasy piątej i klas szóstych wystąpili w przedstawieniu Bears in the night. Należy dodać, że przedstawienie odbyło się w języku angielskim, a uczniowie mieli swój udział w wykonaniu dekoracji i rekwizytów. Występ był bezpośrednim efektem badania naukowego z zakresu dydaktyki języków obcych. Badanie zaprojektowano we współpracy z Instytutem Dydaktyki Języka Angielskiego Wolnego Uniwersytetu w Berlinie oraz Instytutem Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przeprowadzone zostało przez nauczycielki języka angielskiego naszej szkoły (p. M. Beger-Gołąb, p. M. Michalak) oraz doktorantkę Wolnego Uniwersytetu w Berlinie - p. N. Janzen Ulbricht. Dzięki udziałowi w opisanym powyżej badaniu uczniowie mieli możliwość przyswajania języka angielskiego nowatorską metodą opartą na gestach, prowadzenia rozmów w języku angielskim z osobą anglojęzyczną
  /p. N. Janzen Ulbricht/ oraz zaprezentowania zdobytych umiejętności w formie przedstawienia.
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie
Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl