Zespół Szkół
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
aktualności |< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >|
wydarzenia |< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >|
Ruszył Młody Obywatel!!!

Nowy projekt koordynowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej już się rozpoczął! W tym roku do wyboru zaproponowano trzy ścieżki: "Urząd od podszewki.", "Poznaj swojego sąsiada." /reportaż/ oraz "Co chciałbyś zmienić w swojej okolicy?" /warsztaty przyszłościowe/. Nasza grupa projektowa zdecydowała, że zrealizuje reportaż sąsiedzki, ale chcemy też w nim zawrzeć elementy dwóch pozostałych ścieżek. Na pierwszym spotkaniu projektowym uczestnicy metodą "burzy mózgów" zaproponowali wiele tematów. Kto wie kogo odwiedzimy i co zdecydujemy się przedstawić szerszej publiczności jako efekt finalny…? Dalszych informacji szukajcie w części dotyczącej projektów pod hasłem MŁODY OBYWATEL.
 • 26 października Bal Wszystkich Świętych galeria ...
  W naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych dla najmłodszych dzieci z naszej społeczności szkolnej. Przybyło 37 "aniołków" i "świętych", którzy pod okiem "Najświętszej Maryi Panny" czyli pani katechetki Ireny Marczak spędziło czas przy piosenkach religijnych, grach i zabawach. Na każdego uczestnika czekała miła niespodzianka i dobra zabawa. W imprezie pomagała młodzież działająca w Eucharystycznym Ruchu Młodych.
 • 25 października publiczny regał z książkami w naszej szkole galeria ...
  Po raz kolejny przejrzeliśmy swoje biblioteczki, wybraliśmy książki, które chcielibyśmy uwolnić - przekazać innym i przynieśliśmy je na publiczny regał.
 • 21 października warsztaty kulinarne Cooking classes at Program-Bell in Poznań galeria ...
  Klasy IA i IB gimnazjum wybrały się do Poznania na wycieczkę, której celem było uczestnictwo w warsztatach kulinarnych Cooking classes at Program-Bell in Poznań. Warsztaty bardzo wszystkich zainteresowały, prowadzone były przez native speakera po angielsku, a w czasie ich trwania uczniowie piekli ciasteczka drożdżowe i rozmawiali o ulubionym bohaterze z kreskówek.
 • 19 i 21 października wycieczka do Wrocławia klas IV-VI SP galeria ...
  Klasy IV-VI SP pojechały na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem programu była Panorama Racławicka. Uczestnicy z uwagą słuchali informacji nt. powstania obrazu i wydarzenia, które przedstawia. Kolejnym punktem było Wrocławskie Zoo i jego główna atrakcja czyli Afrykarium. Naszą uwage przykuła mieszkająca tam rodzinka hipopotamów;) Następnie wycieczkowicze udali się na pokaz "tańczących fontann". Potem zwiedzaliśmy Ostrów Tumski, mosty wrocławskie i Stary Rynek oraz poszukiwaliśmy wrocławskich krasnali, których jest w mieście 400!!! Po obiedzie czekał nas ostatni punkt wycieczki czyli wjazd na Sky Tower /najwyższy budynek w mieście/, z którego roztacza się niesamowita panorama miasta.
 • 20 października Dzień Papieski galeria ...
  W tym dniu w Naszej Szkole w czasie przerw rozbrzmiewały pieśni bliskie św. Janowi Pawłowi II jak i słowa Świętego. Młodzież zaangażowana w Eucharystyczny Ruch Młodych przygotowała zadania dotyczące życia i nauczania Wielkiego Polaka, z którymi mogli zmierzyć się chętni uczniowie.
LipDub - produkcja zrealizowana w ramach warsztatów filmowych Movie sie
sonda - "Czy warto znać niemiecki?" oglądaj
Copyright © Zespół Szkół w Pamiątkowie
Zespół Szkół w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl