• HARMONOGRAM REKRUTACJI

      W zakładce Rekrutacja zostały umieszczone wnioski oraz harmonogram rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. 

       

      Wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolych: WYNIKI

          • Szkoła jest SMART!

            Nasza szkoła bierze udział w programie "Szkoła jest SMART!". Dzięki temu została wyposażona na ponad 2 tygodnie w gry logiczne SmartGames Polska. Uczniowie świetnie się bawią. Dzięki temu, że gry mają różne poziomy trudności, każdy gracz może dostosować poziom indywidualnie do siebie. Wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie jednogłośnie stwierdzają, że 2 tygodnie z grami Smart Games to zdecydowanie za krótko.

            Opiekun: Anna Słońska

          • Akcja "Bądźmy EKO" w 3a

            Uczniowie klasy 3a wzięli udział w proekologicznej akcji „Bądźmy EKO” poprzez zebranie zużytych baterii, które wymienili na wiosenne roślinki. W czasie zajęć najpierw dowiedzieli się, jak sadzić i dbać o bratki, a następnie przygotowali kolorowe doniczki, które będą cieszyć oko w czasie Wielkanocy.

          • Powitanie wiosny w klasach 1-3

            Wiosna płata nam figle i nie może do nas trafić pieszo. Dlatego klasy 1-3 postanowiły zrobić specjalnie dla niej piękne pojazdy, aby ułatwić jej przybycie. Wszystkie dzieła można obejrzeć w holu naszej szkoły. Poza tym wiosenny spacer to był czas na wykonanie licznych wiosennych zadań. W ten dzień pamiętaliśmy o Światowy Dniu Osób z Zespołem Downa. Dlatego na znak naszego wsparcia wszyscy ubraliśmy skarpetki nie do pary. W klasach rozmawialiśmy o tych osobach. Chcemy, aby wiedzieli, że mają w nas wsparcie. Cudowny dzień pełen wrażeń dla wszystkich - dla małych i dla dużych. Tak trzymać! Najważniejsze, że WIOSNĘ każdy ma w sercu.

          • Klasy 4-8 przywitały wiosnę

            21 marca jak co roku przywitaliśmy wiosnę! Pogoda nie bardzo chciała z nami współpracować, ale i tak bawiliśmy się świetnie. W tym dniu obchodziliśmy Dzień bez plecaka i nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością :). Na przerwach na korytarzu rozbrzmiewała muzyka oraz uruchomiony był sklepik SU.

            Klasa 7A z pomocą 7B przygotowała dla nas różne aktywności:

            - stanowiska sportowe,

            - gry logiczne Smart Games,

            - zadania ze sznurkami i kartkami,

            - Kahooty,

            - Pierwsza Pomoc.

            Spora część osób odpowiedziała również na apel o wiosenny, kolorowy strój.

            Dziękujemy!

          • Wycieczka klas 5

            Co rośnie na wierzbie? Czym różni się z zając od królika? Czy mazurek to ciasto, czy ptak? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas zajęć w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu. Przygotowaliśmy również wiosenne stroiki. A następnie udaliśmy się na spektakl teatralny "Zemsta".

          • Wyczekiwane roboty są już w Kindlotece!

            16 marca 2024 r. naszą społeczność szkolną zasiliły 4 roboty: Yoda, Tupcio, Jeff i Rico. Proces budowania robotów poprzedzony był wnikliwymi przygotowaniami. Czwartoklasiści wymyślili ich wygląd zewnętrzny, ukształtowali ich osobowość i wyznaczyli im bardzo ważne zadania. A to wszystko w języku angielskim!


            Yoda jest robotem sprzątającym, który żadnej pracy się nie boi. Tupcio jest odpowiedzialny za pomaganie osobom starszym. Jeff doskonale opiekuje się zwierzętami domowymi. Rico dba o środowisko, a tym, którzy je niszczą wręcza wysokie mandaty.


            Prace nad robotami były bardzo intensywne, a kreatywności nie było końca. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami skrupulatnie budowały każdy potrzebny element, używając do tego przeróżnych materiałów (np. kartony, rury PCV, rolki po papierze, opakowania, wiaderka, wełna, taśmy, zużyte uszczelki, patyczki), narządzi (np. piłka do metalu, śrubokręty, pistolet do kleju na gorąco) oraz technik (np. klejenie, spawanie, malowanie spray’em). Jednym zdaniem, wykorzystaliśmy wszystko, co oferuje kindlotekowy warsztat majsterkowicza.


            Już wkrótce nasze roboty zyskają kolejne funkcje. Tym razem z pomocą przyjdą nam roboty interaktywne – Dash i Photon.


            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań :)

          • Niespodzianka

            Dzisiaj na wszystkich czekała w szkole niespodzianka! Na korytarzu, przy wejściu do przedszkola zastaliśmy piękną dekorację ściany!

            Autorami tej niespodzianki są Rodzice Mikołaja i Marysi. Państwu Justynie i Szymonowi Występskim bardzo dziękujemy za piękny prezent.

          • Spotkanie ze strażakiem w klasie 3b

            Dnia 13.03.2024r. uczniowie klasy 3B uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem - ratownikiem z Wojskowej Straży Pożarnej w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności straży pożarnej.

            Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali o tym jak ciężka i czasami bardzo niebezpieczna jest praca strażaka. Poznali jego zadania i obowiązki oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Dzieci przypomniały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. Zobaczyli, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia.


            Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

          • Spotkanie najmłodszych wolontariuszy

            Najmłodsi wolontariusze przygotowali wspólnie gazetkę o WOLONTARIACIE. Poznali różne formy wolontariatu . Na tym spotkaniu rozmawialiśmy o hospicjum. Dzieci przygotowały kolaż z Myszką Miki, który przekazaliśmy, z wieloma indywidualnymi pracami, dla Pani Żanety, pacjentki hospicjum, która od lat kocha Myszkę Miki. Obdarowana bardzo się ucieszyła z niespodzianki.

          • Wycieczka klas 6

            13.03.2024 r. klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Poznania. Naszym celem było muzeum Brama Poznania. Zwiedziliśmy ciekawą ekspozycję. Dzięki audioprzewodnikowi każdy z nas zrobił to w swoim tempie i mógł zwrócić uwagę na to, co go najbardziej zaciekawiło. Dla niektórych były to quizy, interaktywne opowieści i filmiki, a jeszcze inni najlepiej czuli się w salach dla najmłodszych zwiedzających. Kolejnym elementem naszej podróży były warsztaty i zaprojektowanie makiety miasta. Dowiedzieliśmy się jak Ostrów Tumski zmieniał się przez wieki. Była to interesująca wyprawa w przeszłość.


            Na zakończenie wycieczki zawitaliśmy do kina na film "Akademia pana Kleksa".

        • Pieczątki z wykorzystaniem AI
          • Pieczątki z wykorzystaniem AI

            Grupa chłopców z 5a zaprojektowała dzisiaj pieczątki z wykorzystaniem chatbota COPILOT. Z pomocą sztucznej inteligencji wygenerowali obrazy, które odpowiednimi poleceniami modyfikowali do potrzeb projektu pieczątki. Obraz musiał być minimalistyczny, bez zbędnych szczegółów i narysowany grubą linią.

            Wybrany obraz przekonwertowali na format, który mogli wykorzystać w Tinkercad, czyli programie do modelowania 3D. Po nadaniu ostatecznego formatu przygotowali swój projekt do wydruku.

            Opiekun: Anna Słońska

          • Dzień Kobiet

            Grupa uczniów pod opieką p. Małgorzaty Beger - Gołąb zorganizowała apel z okazji Dnia Kobiet. W trakcie przedstawienia poznaliśmy zarys historii praw kobiet oraz życiorysy sławnych kobiet.

            Samorząd Uczniowski wręczył nagrody dla najsympatyczniejszych dziewczyn w szkole oraz podsumował Górę Grosza, podczas której zebraliśmy 1139,73 zł!

            W galerii zdjęć można również zobaczyć jak ten dzień świętowały niektóre klasy :).

          • Rekolekcje

            Tegoroczne rekolekcje wielkopostne są za nami. Odbyły się one pod hasłem "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła - doświadczam Bożego Miłosierdzia". Młodsi poznawali, starsi przypominali sobie - postać św. Faustyny Kowalskiej oraz formy kultu Miłosierdzia Bożego.

            Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe, w których spotykali się w kaplicy. Przypomnieliśmy sobie, że dzięki sakramentowi chrztu świętego rozpoczęła się nasza przyjaźń z Bogiem. Starsi uczniowie mogli przystąpić do sakramentu spowiedzi, a wszyscy uczestniczyli (w swoich grupach) w adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczniowie klas młodszych w czasie zajęć w szkole tworzyli witraż o tematyce Wielkanocnej oraz inne prace plastyczne. Starsi uczniowie - oprócz zajęć plastycznych - spotkali się w klasie z p. Jackiem Kaczmarskim - współtwórcą strony www.biblijni.pl, który opowiadał o wyprawie do Santiago de Compostela, jak również o odgrywaniu i przeżywaniu roli Pana Jezusa w Misterium Pasyjnym w Kicinie. Każda klasa miała też na jedną godzinę lekcyjną do dyspozycji w sali gimnastycznej - matę do gry w chińczyka. Uczniowie w roli pionków na dużej planszy mogli nie tylko rywalizować, ale wspólnie spędzić czas.

            W kaplicy nauki rekolekcyjne prowadził ks. proboszcz Andrzej, animację muzyczną prowadziła Siostra Sandra z Szamotuł. Zwieńczeniem rekolekcji była (w dwóch grupach) Msza Święta, w czasie której modliliśmy się w intencjach wcześniej podanych przez uczniów. Spontanicznie powstał zespół muzyczny, w którym brały udział uczennice klas piątych jako chórek oraz cztery uczennice grające na gitarach a nawet skrzypcach.

            Na końcu przyszedł czas na podziękowania i dobre słowa. Nad całością czuwały panie katechetki - p. Danusia i p. Irka. Nie byłoby możliwości przeprowadzenia rekolekcji gdyby nie zaangażowanie każdego uczestnika, zaczynając od uczniów z najmłodszych klas ( dla uczniów klas pierwszych były to pierwsze rekolekcje szkolne), poprzez uczniów starszych klas, jak również dyrekcji i całego grona pedagogicznego oraz pracowników niepedagogicznych.

        • Cyfrowa Szkoła Wielkopolska @2030
          • Cyfrowa Szkoła Wielkopolska @2030

            Nasza szkoła została zakwalifikowana do I edycji projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolska @2030”.


            „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030” to projekt Samorządu Województwa Wielkopolskiego realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w partnerstwie z Ogólnopolskim Operatorem Oświaty w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych i cyfrowych, doposażenie szkoły w sprzęt TIK (rodzaj dostarczonego sprzętu zależny jest
            od wybranych zajęć pozalekcyjnych).


            W roku szkolnym 2024/2025 w naszej szkole będą realizowane zajęcia pozalekcyjne Wielkopolska Akademia Talentów.

        • Robotyka
          • Robotyka

            Powrót do szkoły po feriach nie zawsze jest łatwy, ale grupa robotyczna postanowiła dzisiaj uruchomić swoją wyobraźnię. Zadaniem chłopców z klasy 5a było zbudowanie projektu, który przedstawiał ich ferie. Na koniec nastąpiła prezentacja swojego projektu z omówieniem poszczególnych elementów oraz odpowiedzią na pytania słuchaczy.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 28.03.2024
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Kalendarz

        brak danych